BREAKING NEWS

Gjykata e lartë merr vendimin për dy prokurorët e njohur të SPAK. Zbardhet çfarë u vendos për 'fatin' e tyre

Gjykata e lartë merr vendimin për dy prokurorët e njohur të
x
BREAKING NEWS

GJKKO iu jep goditjen e fortë 2 ish gjyqtarëve të Kushtetueses dhe 5 gjyqtarëve të GJL (EMRAT)

GJKKO iu jep goditjen e fortë 2 ish gjyqtarëve të Kushtetueses
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë fund jetës, zbardhet arsyeja e aktit ekstrem, dalin pamje nga vendi ku vdiq gazetari dhe analisti (VIDEO)

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë
x
BREAKING NEWS

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të rëndësishme”, Frrok Çupi ‘shigjeton’ qeverinë: Ai nuk ka keq vetëm ministrat, por edhe...

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga kati i katërt i banesës (EMRI+FOTO)

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në Tiranë, policia vendos perimetrin e sigurisë

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga kati i katër i pallatit

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për viktima!”, Frrok Çupi del me paralajmërimin ‘bombë’ për protestën e Sali Berishës: Ai nuk kthehet pa një trofe!

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për
x

Aktualitet

Rikthehen rrebeshet e shiut/ Meteorologia Tanja Porja parashikon kur moti do marrë kthesën e madhe dhe si pritet të jetë koha në ditët e para të qershorit

Rikthehen rrebeshet e shiut/ Meteorologia Tanja Porja parashikon kur moti do

Dita e sotme ka nisur dhe po vijon të jetë e nxehtë njësoj si ditët e fundit.

Por për fat të mirë, meteorologia Tanja Porja bën me dije se presim një freskim të lehtë të kushteve të motit gjatë fundjavës. Kryesisht të dielën dhe të hënën.

Por edhe ditët e para të qeshurit premtojnë mot mjaft të nxehtë.

“Edhe dita e nesërme ruan pak a shumë të njëjtat vlera termike si sot, kemi kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Është dita e shtunë ajo që sjell prezencë të reshjeve të pakta të shiut, kryesisht në skajin verior dhe në atë veri-lindor. Por këto janë reshje krejt afatshkurtra.

E diela sjell rebeshe në një pjesë të mirë të territorit shqiptar. Rrebeshe të cilat do të shoqërohen edhe me shkarkesa elektrike.

Fusha termike sjell rënie të lehta dhe graduale të temperaturave, si në vlerat e mëngjesit ashtu edhe në mesditë dhe presim që dita e diel të freskojë moti ndjeshëm.

Nga 10-31 gradë celcius ku është një diferencë mjaft e ndjeshme me këto ditë, ku kemi 4 gradë më pak se dita e sotme.”, parashikoi Tanja Porja.