Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rikthehet kanabisi në Lazarat, arrestohen 2 gra/ Si u zbuluan nga policia dhe çfarë rrezikojnë (EMRAT)

Postuar: 12/09/2019 - 09:25

Disa vite pas aksionit të Policisë së Shtetit për zhdukjen e kanabisit, kultivimi i bimëve narkotike është rikthyer sërish në Lazarat. Një aksion "blic" i Policisë së Gjirokastrës në Lazarat ka zbuluar kanabis të mbjellë. Në dy banesa brenda në fshat janë zbuluar nga 20 rrënjë kanabisi.

Konkretisht në banesën e Shkëlqime Rabajt u zbuluan 20 rrënjë kanabisi dhe po kaq edhe në oborrin e banesës së Bejeme Totos. Pas kësaj forcat policore kanë shoqëruar për në Komisariatin e Policisë dy gratë njëra prej të cilave e moshuar dhe priten të ndërmerren procedurat ligjore ndaj tyre.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2019 - 23:50

Orët e gjatë të pritjes për vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda e kanë shoqëruar me ankth pritjen e ish-ministrit Saimir Tahiri.

Postuar: 19/09/2019 - 23:45

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur masën e dënimit 5 vite burg konvertuar në 3 vite e 4 muaj

Postuar: 19/09/2019 - 23:34

Gjykatësi i Gjykatës Themelore në Pejë, i quajtur Sali Berisha është vënë në pranga nga Policia

Postuar: 19/09/2019 - 23:30

Saimir Tahiri u dënua nga Gjykata e Krimeve të Rënda me 5 vite burg për shpërdorim detyre.

Postuar: 19/09/2019 - 23:19

Interesit të gazetarëve nuk u shpëtoi edhe një detaj që kishin vënë re tek ish-Ministri Saimir Ta

Postuar: 19/09/2019 - 22:57

Edhe pse u përpoq ta kalonte me batuta, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri tha se i duhej k

Postuar: 19/09/2019 - 22:04

Ish-drejtori i policisë së Vlorës, Jaeld Çela  është dënuar nga gjykata e Krimeve të Rënda