BREAKING NEWS

Pandemia e COVID! Rama publikon të dhënat dhe jep lajmin fantastik: Krenarë, por kujdes se shikoni ç’po ndodhet në... (Foto)

Pandemia e COVID! Rama publikon të dhënat dhe jep lajmin fantastik:
x

Aktualitet

Rinisin fluturimet në Aeroportin e Rinasit, gazetarja e njohur zbulon çfarë do të ndodhë nëse vijnë kontrollorë të huaj: Kjo është shifra e madhe e pagës që do të kërkojnë!

Rinisin fluturimet në Aeroportin e Rinasit, gazetarja e njohur zbulon

Ministrja Belinda Balluku njoftoi se sot do të nisin fluturimet esenciale në Aeroportin e Rinasit, ndërsa nga nesër do të rinisin fluturimet komerciale.

Mirëpo kurioziteti i të gjithëve është rreth kontrollorëve të rinj që do të marrin në dorë situatën.

Në lidhje me fluturimet që do të nisin nesër, gazetarja Mirilda Tili tha në emisionin ‘Shqipëria live’ se nëse sjellin kontrollorë të huaj, do të paktën dy javë për të hyrë në kullën e “Albcontrol”.

“Sepse duhet të licencohen, të marrin leje, e kjo procedurë zgjat. Kërkon kohë, pasi çdo kullë kontrolli ka kushtet e veta. Nëse na vjen një kontrollor i huaj do të kërkojë 2000-3000 euro më shumë se paga që ata kishin në vendin e punës që lanë. Pra do të vijnë më 6-7 mijë euro. “Albcontrol” të bëjë llogaritë e veta dhe si i leverdis”, tha Tili.