BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i Azerbajxhanit njofton vendimin e minutës së fundit

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e rëndësishëm dhe zbardh detajet e fundit

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e
x
BREAKING NEWS

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit rreth të miturës (FOTO-EMRI)

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit
x
BREAKING NEWS

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy efektivët e arrestuar nga policia (FOTO)

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy
x
BREAKING NEWS

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush janë 10 shqiptarët e arrestuar në Greqi (EMRAT+FOTO)

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush
x

Aktualitet

Rrebeshe shiu dhe ulje temperaturash, mësoni si parashikohet të jetë moti sot, surprizat që na presin gjatë pasdites

Rrebeshe shiu dhe ulje temperaturash, mësoni si parashikohet të

Vendi ynë në pjesën e parë të ditës parashikohet të ketë vranësira të shpeshta të cilat do të gjenerojnë rrebeshe shiu,  më të dukshme këto në zonat malore. Por pasditja dhe orët vijuese do të sjellin përmirësim të kushteve të motit në të gjithë territorin, ku mbrëmja dhe nata e kalojnë pothuajse gjithë Shqipërinë në ndikimin e motit të qëndrueshëm.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 30°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë.

Kosova

Deri në orët e pasdites Kosova do të jetë në ndikimin e vranësirave të shpeshta të cilat do të gjenerojnë reshje shiu në të gjithë vendin, ku më të dukshme do të jenë në zonat Veriperëndimore. por pasditja dhe orët vijuese sjellin përmirësim gradual të kushteve atmosferike.

Maqedonia e Veriut

Orët e parë të ditës do të jenë në dominimin e vranësirave të shpeshta të cilat gjatë mesditës dhe pasdites do të pësojnë zhvillime duke gjeneruar rrebeshe shiu, kryesisht më të theksuara do të jenë në Jug të Maqedonisë së Veriut, pas pasdites do të përmirësohet gradualisht moti.

Rajoni dhe Europa

Pjesërisht Ballkani Qendror dhe brigjet e Egjeut do të jenë me kthjellime dhe me vranësira të shpeshta, të cilat herë pas here do të zhvillohen duke gjeneruar reshje. Gjithashtu pjesërisht Europa Qendrore do të jetë në ndikimin e vranësirave dhe rrebesheve. Ndërsa pjesa tjetër e kontinentit Europian do të dominohet nga moti i qëndrueshëm.