BREAKING NEWS

Të shtëna me armë zjarri në Kavajë, raportohen të plagosur dhe viktima

Të shtëna me armë zjarri në Kavajë, raportohen të
x
BREAKING NEWS

Gjendet i pajetë 36-vjeçari në Mat, zbardhen dyshimet e para

Gjendet i pajetë 36-vjeçari në Mat, zbardhen dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Ngjarja që ngriti në këmbë shtetin/ Sipas Blendi Fevziut, ja pse ndodhi sulmi me armë te zyrat e Top Channel

Ngjarja që ngriti në këmbë shtetin/ Sipas Blendi Fevziut, ja
x
BREAKING NEWS

Gazetari zbulon dy kandidatët e rinj që garojnë për Alibeajn

Gazetari zbulon dy kandidatët e rinj që garojnë për
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Koalicioni i Berishës dhe Metës prezanton një tjetër kandidatë, reagon deputeti me tone të forta ndaj qeverisë: Ai ha, pi dhe zhgërryhet si derrat bashkë me kryetarin e Bashkisë sot

Zgjedhjet e 14 majit/ Koalicioni i Berishës dhe Metës prezanton
x
BREAKING NEWS

"Rama po leh si qentë e rrugës", nënkryetari i PL-së shpërthen ndaj kryeministrit: Hidhu dhe perdridhu sa te duash Edvin...

"Rama po leh si qentë e rrugës", nënkryetari i
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha publikon për herë të parë video përgjimin që arrestoi policin e RENEA-s

Artan Hoxha publikon për herë të parë video përgjimin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari zbulon nëse do të ketë të tjera largime nga listat e Alibeajt

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari zbulon nëse do të ketë të
x

Aktualitet

Rrëfehet Blendi Fevziu: Ishte një moment historik! Unë, Blushi dhe Shkullaku kemi ndenjur gjithë natën për të nxjerrë...

Rrëfehet Blendi Fevziu: Ishte një moment historik! Unë, Blushi

Gazetari Blendi Fevziu kujtoi në Euroneës Albania momente nga themelimi gazetës Rilindja Demokratike, e para gazetë e lirë pas më shumë se 70 vjetësh në vend.

Fevziu tregoi një foto nga momenti i daljes së kopjes së parë të RD, ndërsa risolli në vëmendje se si ai bashkë me studentë të tjerë në atë kohë si Ben Blushi e Armand Shkullaku prisnin daljen e kopjes së parë të gaztës, që siç tha u shumëfishua dhe u shpërnda dorë më dorë.

“Është momenti kur del kopja e parë e gazetës, e para gazetë e lirë pas 70 e ca vitesh në Shqipëri. Preç Zogaj, që ishte drejtori i grupit themelues të këshillit botues ka hapur kopjen e parë të gazetës. Fotoja është marrë nga filmimi i një videoje të xhiruar nga Agim Buxheli. Këtu unë kam qenë bashkë me Armand Shkullakun dhe Ben Blushin gjithë natën për të përgatitur daljen e numrit të parë të gazetës. Ka qenë diçka e pa llogaritur në atë. Gazeta ka dalë në 100 mijë kopje dhe brenda darkës ishte shumëfishuar dhe shpërndahej dorë më dorë. Ishte një moment historik nga ato momente që nuk përsëriten më dhe nuk janë meritë e njerëzve, janë meritë e kohës”, tregoi Fevziu.