BREAKING NEWS

Aksident i rëndë në Rrugën e Kombit, dyshohet për viktima

Aksident i rëndë në Rrugën e Kombit, dyshohet për
x
BREAKING NEWS

KAS i dha goditjen e fuqishme pak minuta më parë, reagon 'dhëmbë për dhëmbë' Sali Berisha: Ja kush ka dhënë urdhër

KAS i dha goditjen e fuqishme pak minuta më parë, reagon
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa rrëfen pazaret e fshehta: Ja si Fatos Nano ia dha fitoren Sali Berishës më 22 mars 1992, puçi që bënë me ndihmën e Ramiz Alisë dhe roli sekret i CIA që tronditi politikën

Muharrem Xhafa rrëfen pazaret e fshehta: Ja si Fatos Nano ia dha fitoren
x
BREAKING NEWS

Kaq ishte 'lufta'! KAS merr vendimin përfundimtar: Ja kush do e udhëheqë PD-në në zgjedhjet e 14 majit. Publikohet DOKUMENTI

Kaq ishte 'lufta'! KAS merr vendimin përfundimtar: Ja kush do e
x
BREAKING NEWS

Gërdeci/ Gjykata e Posaçme jep vendimin për Fatmir Mediun

Gërdeci/ Gjykata e Posaçme jep vendimin për Fatmir Mediun
x
BREAKING NEWS

Nis seanca për Fatmir Mediun. Zbardhen kërkesat e SPAK dhe avokatëve

Nis seanca për Fatmir Mediun. Zbardhen kërkesat e SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Aferat e Kryemadhit me oligarkët rusë vetëm ‘maja e ajsbergut’, Meta-Berisha fshehin miliona euro pasuri të pajustifikuara nëpër botë, ja pronat e tyre sekrete në Shqipëri që pritet të sekuestrohen

Frrok Çupi: Aferat e Kryemadhit me oligarkët rusë vetëm
x
BREAKING NEWS

U dënua me 21 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit, Izet Haxhia bën rekurs në Gjykatën e Lartë, ja saga 24-vjeçare e përplasjeve të tij me Berishën dhe tentativa për ta eliminuar në 2019 kur do padiste ish-kryeministrin 

U dënua me 21 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit, Izet Haxhia
x

Aktualitet

Rrëfimi ish-të dashurës së McGonigal, Bushati: Dëshmia e sotme tregon që miqësia me Ramën ishte e fortë

Rrëfimi ish-të dashurës së McGonigal, Bushati: Dëshmia

Analisti Andi Bushati komentoi intervistën për emisionin “Review” të Allison Guerriero, ish-e dashura e Charles McGonigal.

I ftuar në Euronews Albania, Bushati  theksoi se ajo që vihet re është se kreu i qeverisë ka pasur një miqësi të fortë me McGonigal dhe se ka ngrënë darka të shtrenjta më të, detaje të cilat kreu i qeverisë sonë si ka përmendur.

“Ka disa të reja që hedhin dritë në lidhje me debatin që është bërë. Rama ka dashur ta relativizojë qëndrimin në lidhje me çështjen McGonigal. Dëshmia e sotme nxjerr që miqësia mes Ramës e McGonigal ka qenë e fortë, miqësia në shqip e jo në anglisht. Dhe ish- e dashura tha se miqësia e tyre ishte e pazakontë. Gjëja e dytë që vë re janë bisedat e tyre në aplikacionin Viasiat. Ajo thotë se kanë pasur disa biseda. Ka një gjë të tretë, darkat në restorante të shtrenjta që Rama nuk i ka treguar.  Një tregues tjetër është se i tregonte shpesh foto me Ramën”- tha ai.