Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Rrezikojnë fëmijët”/ Pas ngjarjes së rëndë qytetari publikon pamjet e urës në Shqipëri: Merrni masa para se të ndodhë më e keqja

Postuar: 15/08/2018 - 15:15

Ndonëse nuk janë konfirmuar ende shkaqet që shkaktuan tragjedinë në Genova të Italisë, me shembjen e urës ‘Morandi’, ngjarja ka bërë jehonë në mbarë botën.

Nga shembja e urës deri tani janë konfirmuar 39 viktima, mes tyre tre fëmijë dhe dy shqiptarë, Marjus Djerra dhe Admir Bokrina.

Një ditë pas ngjarjes së rëndë, ish-kryeministri Sali Berisha publikon video-denoncimin e një qytetari nga Mati, për të paraprirë ndoshta një tjetër ngjarje tragjike edhe në Shqipëri.

Në këtë video, banori publikon gjendjen e rrënuar të urës së zonë, ku banojnë rreth një mijë banorë, ndërsa më shumë rrezikojnë fëmijët.

Në këtë video, qytetari u bën apel pushtetarëve që të marrin masat e nevojshme për të shmangur më të keqen.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 23:20

Kjo javë që lamë pas ishte kryesisht me  mot të qëndrueshëm. Por ditët në vijim, do të sjellin rrebeshe shiu, duke nisur nga  pjesa e dytë e javës. Ja parashikimi i motit:

Postuar: 15/09/2019 - 22:59

Zjarret janë shndërruar në një problem shqetësues në mbarë vendin duke ngritur alarmin si për shk

Postuar: 15/09/2019 - 22:34

Nesër shënohet dita e parë e vitit të ri shkollor 2019 – 2020 në mbarë vendin.

Postuar: 15/09/2019 - 22:01

Është ndarë nga jeta ish-gjenerali Rrahman Parllaku.

Postuar: 15/09/2019 - 21:39

Analisti gjerman, Bodo Weber, anëtar i Këshilli të Politikave të Demokratizimit në Berlin, parash

Postuar: 15/09/2019 - 21:32

7 shoferë kamionësh të cilët vepronin në nxjerrjen e gurëve dekorativ në Malin e Tomorrit janë sh

Postuar: 15/09/2019 - 21:26

Një aksident ka ndodhur në Kavajë mbrëmjen e sotme.