BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x
BREAKING NEWS

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës dosjen e spiunit, dekretimi i Begajt, flirtet me Ramën dhe ambasadoren Kim xhindosën kreun e “Foltores”

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës
x
BREAKING NEWS

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi sherri mes autorit dhe 55-vjeçarit ku agravoi në përdorimin e armëve. Reagon Policia

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi
x
BREAKING NEWS

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po përgatit Vuçiç bashkë me Putin për Kroacinë, paralajmërohen trazira, ja si situata mund të përshkallëzohet në konflikt të armatosur

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po
x
BREAKING NEWS

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e kuqe” mes SHBA-së dhe Rusisë mund të ndezin Kosovën, Putin kërkon gjakderdhje në Ballkan

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e
x
BREAKING NEWS

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me teorinë e frikshme, ja si zyrtari i lartë rus po e përgatit terrenin për të marrë vendin e Vladimir Putinit

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me
x

Aktualitet

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në histori që do të përjetojë Evropa, ja dy planet e frikshme që po përgatit Putin, Zelensky alarmon botën

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në

Në konferencën “Economist”, presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky  bëri thirrje dje  për zbatimin e të gjitha sanksioneve kundër Rusisë dhe paralajmëroi edhe një herë komunitetin ndërkombëtar për rrezikun e një katastrofe bërthamore. “Të gjitha sanksionet kundër Rusisë duhet të miratohen 100%, pa përjashtime dhe të vazhdojnë, sepse nëse nuk e ndalojmë këtu, Rusia nuk do të ndalet në Ukrainë dhe do të vazhdojë me këtë politikë”, tha Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky. “Po, do të jetë e vështirë për të gjithë botën, por do të jetë më e ashpër për Rusinë, e cila do të detyrohet të ndalojë këtë luftë”, vuri në dukje Zelensky, duke shtuar: “Sanksionet nuk kanë të bëjnë vetëm me luftën kundër Ukrainës, por me shkeljen e të drejtës ndërkombëtare, cenimin e demokracisë, të drejtave të njeriut, lirisë së fjalës”. Gjithashtu, presidenti ukrainas ka deklaruar se Rusia po përdor gazin për të mbajtur inflacionin në nivele të larta, në mënyrë që Europa të përjetojë krizën më të madhe në histori këtë dimër. Në hapjen e Tryezës së 26-të Vjetore të Qeverisë Ekonomike Zelensky tha se vetëm përmes një uniteti më të madh në Evropë dhe garancive efektive të sigurisë mund të ketë një përgjigje për kërcënimet që aktualisht po destabilizojnë kontinentin. “Ne kemi nevojë për një unitet të tillë në Europë që do të bëhet më i madhi në histori. Sigurisht, tashmë është bërë shumë për këtë. Por jo gjithçka ende. Për shembull, ajo që po ndodh në tregun e energjisë në Evropë dhe po ndodh tani duhet të shihet si një luftë. Me lojën e saj të gazit, Rusia po bën gjithçka për të mbajtur inflacionin në rritje dhe për ta bërë Europën të përjetojë krizën më të madhe në histori këtë dimër”, tha Zelensky.

Më të lexuarat