BREAKING NEWS

NJOFTIM I RËNDËSISHËM / Komiteti Teknik i Ekspertëve nxjerr masat e reja për të kufizuar përhapjen e Covid, mbyllen universitetet dhe konviktet, ja çfarë pritet të ndodhë me baret dhe restorantet në Shqipëri

NJOFTIM I RËNDËSISHËM / Komiteti Teknik i Ekspertëve nxjerr
x

Aktualitet

Rrëzohet rrapi shekullor në Fier, bllokohet rruga dhe dëmtohen rëndë makinat e parkuara aty (FOTO)

Rrëzohet rrapi shekullor në Fier, bllokohet rruga dhe dëmtohen

Në orët e para të mëngjesit të sotëm në periferi të qytetit të Fierit, në rrugën me drejtim qytetin bregdetar të Vlorës është rrëzuar një rrap shekullor ku si pasië janë dëmtuar 4 makina.

Rruga në të dyja anët e saj është me rrape shekullor. Një prej tyre ka rënë pranë disa makinave duke shkaktuar dëme tek 4 prej tyre.

Rrapi ka rënë gjatë orëve të para të mëngjesit duke bllokuar edhe rrugën. Policia e zjarrfikësit shkuan menjëherë në vendngjarje duke mundësuar lirimin e këtij aksi rrugor.

Rrapet e Fierit, të shpallur monumente natyre, vazhdojnë të jenë rrezik i përhershëm për shkak të vjetërsisë së tyre.

Rrëzohet rrapi shekullor në Fier, bllokohet rruga dhe dëmtohen

Rrëzohet rrapi shekullor në Fier, bllokohet rruga dhe dëmtohen

Rrëzohet rrapi shekullor në Fier, bllokohet rruga dhe dëmtohen