Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Rrihe, por mos i lërë shenja", historia e 21-vjeçares që e mbyllën në shtëpi dhe dhunohej nga bashkëshorti edhe shtatzënë

Postuar: 09/10/2019 - 20:28

“Një ditë kur do dilja me motrën e tij dhe me atë, ai më goditi me shkopinj që lahen çimentot, nuk donte të dinte çfarë kishte në dorë, ai vetëm më godiste.”

Kur Nela e njohu përmes Facebook-ut bashkëshortin e ardhshëm ishte 19 vjeç. E mbajti sekret lidhjen dhe kur prindërit e kundërshtuan fejesën , ajo u largua prej tyre. Por gjatë një viti e gjysmë martese e reja u izolua në shtëpinë e re dhe nuk iu dha aspak ngrohtësia që gjendet në familje. Vajza ishte shumë larg rolit që kërkoi t’i jepte familja e re.
 
“Ata thonin që nuk bëja punë, po unë i bëja të gjitha ,kisha një zakon të keq nuk i kontrolloja xhepat e pantallonave dhe ata më rrahën të gjithë, shkoja si top sa te njëri te tjetri”, tregon gruaja.
 
Dhunën nuk ia kursyen as kur ishte shtatzënë.
 
“Doja të shkoja te mami i thashë hajde më ço, vjehrra tha rrihe Marius, por mos i lër shenja”, rrëfehet Nela.
 
Për shkak të dhunës së vazhdueshme në muajin e nëntë të shtatzënisë, ajo u largua nga bashkëshorti derisa u bë nënë.
 
“Njoftova vjehrrën, i thashë o ma u bëra me djalë, por vjehrra më tha vetë ike.”
 
Sidoqoftë Nela ia dha edhe një mundësi ish-bashkëshortit dhe familjes së re, por ata kërkonin nga nusja vetëm bindje. Situata ishte e njëjtë ,madje u përkeqësua edhe ndaj prindërve të saj.
 
Ish-bashkëshorti i saj gjendet në burg, ndërsa Nela është kthyer tek prindërit, të cilët përveç nipit të vogël jetojnë edhe ata me urdhër mbrojtjeje./tch

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 06/12/2019 - 23:51

Dy makina janë përfshirë në aksident pranë Kopshtit Botanik.  Aksidenti mësohet se ka ndodhur si pasojë e motit me shi. Për fat të mirë nga aksidenti pati vetëm dëme materiale.

 

Postuar: 06/12/2019 - 23:01

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Durrës ku si pasojë ka humbur jetën një person.

Postuar: 06/12/2019 - 22:54

Agjencia për Shërbime Mediatike Audio dhe Audiovizuele do të bëjë donacion ndihmë financiare në v

Postuar: 06/12/2019 - 22:15

Kryeministri Rama nuk i ka kursyer batutat gjatë takimit që Aureli dhe Alesjo patën me Cristiano

Postuar: 06/12/2019 - 21:54

Universiteti i Mjekësisë dhe Universiteti i Politeknikut procesi mësimor është pezulluar deri në

Postuar: 06/12/2019 - 21:37

Në Shqipëri, Prokurori i ri i Përgjithshëm Olsian Çela kërkoi sot rezultatet konkrete nga hetim

Postuar: 06/12/2019 - 21:29

Analisti Mustafa Nano ka komentuar largimin për azil politik për shkak të kërcënimeve të publicis