Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar
x

Aktualitet

Rritet ndjeshëm kurba/ 23 raste të reja me koronavirus, zgjerohet harta e infektimeve

Rritet ndjeshëm kurba/ 23 raste të reja me koronavirus, zgjerohet

Ministria e Shëndetësisë raportoi për 23 raste të reja me koronavirus në vendin tonë gjatë 24 orëve të fundit.

Sipas MSH, rastet e reja janë në disa bashki të vendit, si në Tiranë, Mat, Lushnje e Sarandë, duke zgjeruar kështu hartën e infektimeve.

Ne QSUT jane testuar 57 personel shendetesor dhe paciente dhe te gjithe kane rezultuar negative.

Ne infektiv jane te shtruar 25 paciente, 5 ne terapi intensive.

Rastet e reja, sipas Ministrisë së Shëndetësisë kanë dalë pas testimit të kryer në personat e dyshuar gjatë 24 orëve të fundit.