BREAKING NEWS

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh prapaskenat: Marrëdhëniet u normalizuan pas 20 muajsh, ja për çfarë ramë dakord!

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh
x

Aktualitet

Rriten së tepërmi rastet me koronavirus në Kosovë, shkon në 1110 numri i të prekurve me Covid-19

Rriten së tepërmi rastet me koronavirus në Kosovë, shkon

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njoftoi se pas testimit kanë rezultuar pozitivë edhe 27 raste të reja me koronavirus, duke e çuar totalin në 1110.

Sipas ISKSHP-së, ato janë raste kontakti, të regjistruara 14 në Vushtrri, 5 në Podujevë, 5 në Fushë Kosovë dhe 3 në Mitrovicë.

Deri tani betejën me pandeminë në Kosovë e kanë humbur 30 persona, të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese.

Më të lexuarat