BREAKING NEWS

“Do të vëmë bombën kudo që të jesh"/ Kërcënohet me jetë drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Prokuroria e Tiranës vihet menjëherë në lëvizje, zbardhet SMS-ja e rëndë

“Do të vëmë bombën kudo që të jesh"/
x

Aktualitet

Rriten shifrat nga COVID-19, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë zbulon çfarë ka ndodhur 24 orët e fundit

Rriten shifrat nga COVID-19, Instituti Kombëtar i

Katër persona kanë vdekur nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.Nga raporti i fundit i Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, bëhet e ditur se janë shënuar 453 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit.
“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3.680 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 453 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 4 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (83, 76, 70 vjeç), Skenderaj 1 rast (58 vjeç)”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Numri total i rasteve pozitive është 69 230 raste nga 307 332 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.599 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 206 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 59 849 raste, kurse numri i rasteve aktive është 7 782.

Më të lexuarat