BREAKING NEWS

Një tjetër shtet po bëhet gati të sulmojë Ukrainën, Britania ndërhyn për të parandaluar kaosin, ja prapaskenat e bujshme që pritet të ndezin luftën

Një tjetër shtet po bëhet gati të sulmojë
x
BREAKING NEWS

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”, Suedia e Finlanda përgatiten për konflikt me Rusinë

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”,
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u largua deri sa numëroi të gjithë votat”/ Ina Zhupa mes dhimbjes ndan lajmin e trishtë: Një nga djemtë më të mirë! Po na plas zemra

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u
x
BREAKING NEWS

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu nipi i deputetit të njohur të PD-së, rrëqeth me mesazhin politikani dhe jep lajmin tronditës: Më fal Armando…

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu
x
BREAKING NEWS

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është 22-vjeçari që vdiq mbrëmjen e sotme në Sarandë

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është
x
BREAKING NEWS

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë, ndërron jetë në spital 22-vjeçari

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë,
x
BREAKING NEWS

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në Sarandë shiu bën namin, ja mbathin pushuesit

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në
x
BREAKING NEWS

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i përkiste trupi i dekompozuar në Malin e Gramozit (Emri)

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i
x

Aktualitet

Media italiane “sytë” nga Tirana: Rritet tensioni pak para finales, huliganë grekë e turq të infiltruar mes tifozëve

Media italiane “sytë” nga Tirana: Rritet tensioni pak para

“Rritet tensioni për rendin publik në Tiranë pak orë para finales së Conference League mes Romës dhe Feynoord. Pas përplasjeve të mbrëmjes që çuan në arrestime të shumta, tashmë ka shumë shqetësim për infiltrimin e tifozëve të Paok Salonicco dhe Fenerbahce, armiq të Feynoord.”

Kështu shkruan media italiane “Corriere Dello Sport”. Efektivë të Policisë së Shtetit janë vënë në gatishmëri prej dy ditësh, do të jenë sot dhe nesër derisa tifozi i fundit të largohet nga Tirana, për të shmangur çdo përplasje të mundshme.

Sipas mediave në vendin fqinj, huliganët e Paok-ut të Greqisë dhe ata të turq të Fenerbahçes, njihen për armiqësinë e tyre me mbështetësit e holandezëve të Feynoord. Nëse këto zëra janë të vërtetë, atëherë Policia shqiptare duhet të përgatitet për ngjarje që mund ta kapërcejnë dhunën e djeshme.

Kujtojmë se, mbrëmjen e 24 majit një grup tifozësh të Feynoord u përplasën me ata të Romës dhe për pasojë disa persona mbetën të plagosur. Skenat e dhunës ishin të forta, aq sa u angazhuan dhjetëra efektivë për të normalizuar situatën. Disa prej tyre mbetën të plagosur.

 

 

Më të lexuarat