BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Shtyhet procesi gjyqësor për inceneratorin e Elbasanit

Çfarë ndodhi? Shtyhet procesi gjyqësor për inceneratorin e
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ngjarje e rëndë në spitalin e Gramshit, pacienti hidhet nga kati i katërt, zbardhen detajet e para

EMRI/ Ngjarje e rëndë në spitalin e Gramshit, pacienti hidhet nga
x
BREAKING NEWS

30 minuta para seancës, Berisha bën lëvizjen e papritur, ja çfarë po ndodh në selinë blu

30 minuta para seancës, Berisha bën lëvizjen e papritur, ja
x
BREAKING NEWS

“Akt kriminal”/ Ish-kryetari socialist i këtij qyteti denoncon Partinë Socialiste: Nuk më lejojnë të...

“Akt kriminal”/ Ish-kryetari socialist i këtij qyteti denoncon
x
BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x

Aktualitet

Rritja e çmimit të energjisë elektrike, Bejtja: Ja tek cila faturë do e ndjeni nëse keni konsumuar më shumë

Rritja e çmimit të energjisë elektrike, Bejtja: Ja tek cila

Fatura me tarifën e re të energjisë pas vendosjes së fashës 800 kwh në muaj do t’u vijë shqiptarëve në nëntor. Zv/ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Ilir Bejtja shpjegoi sesi do të nisë matja me tarifën e re për qytetarët shqiptarë.

Ndërsa shpjegoi se leximi i matësve bëhet pas 10-ditëshit të parë të muajit, Bejtja i tuar në “Radari Informativ” në ABC, shtoi se rrjedhimisht i bie që konsumimi me formulën e re të nisë pas 11 tetorit.

“Ditët e para i takojnë muajit pararendës. 11 tetor-11 nëntor do të llogariten me tarifën e re. Që të mos keni mbifaturim, ditën që do ta lexojë faturisti mund t’i bëni një foto dhe të shihni shifrën. Në faturën e nëntorit do të ndjejmë ndryshimin nëse kemi konsumuar më tepër.”

Po ashtu, zv/ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë bëri të ditur se aktualisht energji prodhohet vetëm në Koman dhe Vaun e Dejës dhe se nevojat e vendit nuk plotësohen ende. Edhe pse ka pasur reshje këtë fillim vjeshte, sipas tij, ato nuk kanë qenë të mjaftueshme.

“Reshjet janë shumë sporadike. Sot nuk janë intensive, nesër s’ka. S’kemi pasur një stinë të lagësht që të furnizojë lumin Drin.” 

Më të lexuarat