BREAKING NEWS

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca është e lëkundur

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca
x

Aktualitet

Rritja e frikshme e infektimeve me Covid-19 gjatë ditëve të fundit, eksperti i shëndetit publik tregon çfarë rezervon stina e verës

Rritja e frikshme e infektimeve me Covid-19 gjatë ditëve të

Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho, u shpreh për Ora Neës se të dhënat shkencore që vijnë nga institutet, tregojnë se virulenca e Covid-19 është në rënie.

Ai shtoi se pritshmëritë për verën janë optimiste duke pasur një verë normale dhe të qetë.

Dasho: Të dhënat shkencore që vijnë nga institutet, tregojnë se virulenca është në rënie. Mjekët italianë kanë zbuluar disa forma të covidit, që janë shumë më pak virulente.

Ata referojnë se pacientët që po diagnostifikohet së fundmi kanë shenja të lehta dhe po trajtohen në kushtet e shtëpisë, as më tepër të kenë nevojë për kujdes intensive.

Këto shenja ne po i prisnin dhe ndërkohë, gjatë verës imuniteti i popullatës forcës, pasi kemi jetën aktive, ushqyerjen dhe vitaminë D. Kjo bën që situata për verën të jetë optimiste dhe do të kemi një verë normale dhe të qetë.