BREAKING NEWS

Parashikimi i motit për 14 Gushtin, flasin ekspertët se çfarë pritet në ditët në vijim: Mund të ketë përmbytje masive. Ja zonat që rrezikohen

Parashikimi i motit për 14 Gushtin, flasin ekspertët se
x
BREAKING NEWS

Kosova në alarm/ Agjencia e Emergjencave bën paralajmërimin e fortë, ja çfarë do të ndodhë në orët në vijim

Kosova në alarm/ Agjencia e Emergjencave bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë në Fier, makina përplas për vdekje 52-vjeçarin, detajet e para

Aksident i rëndë në Fier, makina përplas për vdekje
x
BREAKING NEWS

U plagos mbrëmjen e sotme në Kuçovë, Admir Bejo niset me urgjencë drejt Tiranës

U plagos mbrëmjen e sotme në Kuçovë, Admir Bejo niset me
x
BREAKING NEWS

U plagos sot me armë zjarri në Kuçovë, kush është Admir Bejo? Dyshohet për hakmarrje të një tentative vrasje në 2007

U plagos sot me armë zjarri në Kuçovë, kush
x
BREAKING NEWS

45-vjeçari gjendet i plagosur me armë zjarri në Kuçovë, çfarë thotë policia

45-vjeçari gjendet i plagosur me armë zjarri në
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Gjendet një person i pajetë në Pogradec, dyshohet se...

E rëndë/ Gjendet një person i pajetë në Pogradec,
x
BREAKING NEWS

Emri/ Plagosja me armë zjarri në Kuçovë, zbardhen detaje të reja

Emri/ Plagosja me armë zjarri në Kuçovë, zbardhen detaje
x

Aktualitet

Rritja e rasteve me Covid, mjeku Alimehmeti shpjegon situatën dhe i bën thirrje qeverisë: Kjo vjen si rrjedhojë e...

Rritja e rasteve me Covid, mjeku Alimehmeti shpjegon situatën dhe i

Mjeku epidemiolog Ilir Alimehmeti, ka komentuar ditën e sotme në një emision televiziv situatën e covid-19 në Shqipëri, ku ka pasur rritje të rasteve.

Alimehmeti thotë se rritja e shifrave të Covid ditët e fundit nuk duhet të shihet si një rast për alarm. Sipas tij, rritje të rasteve ka në të gjithë Evropën si pasojë e një nën varianti.

Megjithatë, ai shtoi se turizmi nuk duhet të pengohet nga kjo rritje e lehtë e numrave të personave të infektuar, pasi disa shtete që janë prekur më herët, kanë nisur të kenë rënie të shifrave të personave të prekur nga Covid.

“Covid 19 nuk do ta pengojë turizmin. Ju e keni parë që të gjithë kontinentin ka pasur një rritje. Kjo vjen si rrjedhojë e një nën varianti por disa prej shteteve kanë filluar dhe rënie. Po të shihni nuk ka një alarm jemi jashtë fazës alarmuese pasi kemi një nën variant dhe kemi një mur imuniteti më të fortë. Nuk jemi në një situatë që rrezikohet turizmi nga covidi”, u shpreh mjeku Ilir Alimehmeti.

Ministria e Shëndetësisë publikoi sot të dhënat për 24 orët e fundit, ku vihej re një rritje e rasteve ditore. Më shumë se 900 raste të reja me Covid kanë dalë nga mbi 2100 testime, ndërsa fatkeqësisht dy pacientë nga Tirana kanë humbur jetën.