BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x
BREAKING NEWS

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka ndërtuar një firmë ruse, ja dëmi që kanë shkaktuar hakerat në sistem

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka
x
BREAKING NEWS

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas deklaratën e fortë: Ngjarje kriminale të rastësishme i kanë ‘zbardhur fytyrën policisë’

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas
x
BREAKING NEWS

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala flet me emra: Kush është personazhi i njohur i botës së krimit që mori gjobën 500 mijë euroshe

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala
x

Aktualitet

Rritja e rasteve të Covid-19, rikthehen maskat në Europë, ja shteti i parë që e bën të detyrueshme

Rritja e rasteve të Covid-19, rikthehen maskat në Europë, ja

Rritja e rasteve të Covid-19, ka bërë që të rikthehet detyrimi i mbajtjes së maskës.

Qiproja ka urdhëruar këtë të mërkurë rikthimin e maskave mbrojtëse anti-Covid, pak më shumë se një muaj pasi i hoqi ato.

Ky vendim ka ardhur si pasojë e rritjes së infektimeve të reja ditët e fundit.

Kërkesa për të mbajtur maskë për fytyrën në ambientet e brendshme hyn në fuqi të premten, tha Ministri i Shëndetësisë Michalis Hadjipantela.

Qiproja e kishte hequr kërkesën për mbajtjen e maskave në ambiente të brendshme që prej 1 Qershorit.

Qipro nuk raporton më infeksione të përditshme, por javore. 10,879 raste të reja të COVID-19 u shënuan për javën që përfundoi më 1 korrik, krahasuar me 7,263 të një jave më përpara

“Situata është nën kontroll”, tha Haxhipantela.

Që kur koronavirusi u identifikua për herë të parë në ishull në Mars të vitit 2020, ai ka regjistruar 1,075 vdekje.