Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rrufe dhe breshër, mësoni si pritet të jetë moti për ditën e sotme

Postuar: 16/04/2019 - 07:47

Moti i keq mbizotëron prej ditësh në vendin tonë. Kjo situatë duket se do të vazhdojë edhe gjatë ditës së sotme.

Sipas asaj që raporton IGJEUM, për ditën e martë parashikohen reshje shiu në të gjitha qarqet e vendit. Madje në disa prej tyre priten edhe reshje breshëri dhe rrufe.

RESHJET

Sot (e martë dt.16) priten reshje të dobëta deri lokalisht mesatare në qarqet Fier, Berat, Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Ekziston mundësia që në zona të kufizuara gjatë pasditeve, reshjet të jenë në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më të mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre), të qarqeve të qendrës dhe jugut. Në RASTE SHUMË TË RRALLA reshjet mund të shoqërohen edhe me rrufe dhe breshër.

TEMPERATURAT

Sot (e martë dt.16) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 / 19 °C

në vendet e ulëta: 7 /19 °C

në vendet malore: 1 / 14 °C

ERA

Sot (e martë dt.16) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, më e ndjeshme në bregdet dhe në terrenet malore veriore.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/04/2019 - 08:14

 Kur kanë kaluar 12 ditë nga supergrabitja e 6.5 milionë euro në Rinas, Policia e Shtetit ka nisur marrjen e kontrollit edhe brenda aeroportit.

Postuar: 21/04/2019 - 08:11

Kur kanë kaluar tre ditë nga arrestimi i 36-vjeçarit Bledar Pupa dhe 31-vjeçarit Orges Stefanidhi

Postuar: 20/04/2019 - 23:15

Kryetari i partisë ‘Zgjidhja’, Koço Kokëdhima do të kandidojë për kryetar të Bashkisë

Postuar: 20/04/2019 - 23:06

Profesor Artan Fuga në një postim ironizues në faqen e tij në Facebook ka analizuar situatën në t

Postuar: 20/04/2019 - 22:35

Agimi ishte personazhi që çeli mbrëmjen e sotme të programit “Dua të të bëj të lumtur&rdquo

Postuar: 20/04/2019 - 22:05

Një 77 vjeçar dyshohet se është vetëplagosur me armën e gjahut në oborrin e banesës së tij.

Postuar: 20/04/2019 - 20:39

Gazetarja Fatjona Medini, ka denoncuar në rrjetet sociale një rast të rëndë.