BREAKING NEWS

Dalin detaje nga të shtënat me armë në Rrëshen, ndërrojnë jetë vëlla e motër

Dalin detaje nga të shtënat me armë në Rrëshen,
x

Aktualitet

Rruga Rrëshen-Burrel e amortizuar, ankohen banorët: Na e kanë marrë shpirtin!

Rruga Rrëshen-Burrel e amortizuar, ankohen banorët: Na e kanë

Rruga Rrëshen-Burrel është plotësisht e amortizuar. Në të gjithë gjatësinë e saj ky aks mjaft i rëndësishëm ka pësuar çarje, por edhe rrëshqitje. Pavarësisht ankesave të herë pas hershme të banorëve të zonës ende nuk është marrë asnjë masë për rehabilitimin e saj.

Aksi rrugor Rrëshen-Burrel është kthyer në makth për drejtuesit e automjeteve që zgjedhin këtë rrugë për të shkuar drejt  Rrëshenit, Burrelit Klosit apo Peshkopisë.

Pavarësisht se është ndërtuar vetëm disa vite më parë kjo rrugë po shkon drejt degradimit total. Në të gjithë gjatësinë e saj ajo ka pësuar çarje dhe rrëshqitje, duke u bërë mjaft e rrezikshme për kalimtarët, sidomos gjatë natës, për shkak se mungon ndriçimi publik.

''Para disa vitesh është bërë kjo rrugë. Vendosën dhe kamionat e mëdhenj  e prishën edhe më tepër. Cilësi nuk ka fare. Kam punuar vetë në mirëmbajtje. Na e kanë marrë shpirtin. Ndërsa tani nuk punon asnjë njeri. Tani marrin rrogën dhe ikin në shtëpi. Është ndarë rruga gjysëm për gjysëm.''- tha një banore e Mirditës.

Ankesat për këtë rrugë mjaft të rëndësishme kanë qenë të shumta, por pavarësisht kësaj dhe rrezikut që ju kanoset qytetarëve ende nuk është marrë asnjë masë për rehabilitimin e saj.