BREAKING NEWS

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë të dobëta dhe asgjë nuk është e garantuar, kërkon nga qeveria që të zgjedhë se cilën rrugë do ndjekë, me Perëndimin apo me Lindjen

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë
x
BREAKING NEWS

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, Dodik kërkon të instalojë në Ballkan skemën që po përdor Vladimir Putini në Ukrainë

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta
x
BREAKING NEWS

Shpërthimet në gazsellës alarmojnë NATO, blindohet Norvegjia me trupa ushtarake

Shpërthimet në gazsellës alarmojnë NATO, blindohet Norvegjia
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e vështira për Serbinë, nis plani gjerman për të ndryshuar politikën me “dy karrige” të Vuçiçit, këshilltari i Scholz “zbarkon” në rajon, del jashtë loje dhe “Ballkani i Hapur”

Fillojnë ditët e vështira për Serbinë, nis plani
x
BREAKING NEWS

Putin mund të sulmojë kabllot nënujore të internetit, ja pika ku mund të shpërthejë “Lufta e Tretë Botërore” që do të përfshijë Rusinë dhe NATO

Putin mund të sulmojë kabllot nënujore të internetit, ja
x
BREAKING NEWS

Bota nën alarm, Putin hap rrugën për përdorimin e armëve bërthamore, shpall zyrtarisht aneksimin e 4 rajoneve të pavarura të Ukrainës, SHBA e paralajmëron për pasoja katastrofike

Bota nën alarm, Putin hap rrugën për përdorimin e
x
BREAKING NEWS

Henry Kissinger: Putin ka humbur, ne e mundim dhe në luftën bërthamore, ja si duhet të kundërpërgjigjet NATO

Henry Kissinger: Putin  ka humbur, ne e mundim dhe në luftën
x
BREAKING NEWS

Ndryshime në Polici/ Muhamet Rrumbullaku nis me emërimet, lëvizin drejtorët në disa qarqe të rëndësishme të vendit, zbardhen emrat

Ndryshime në Polici/ Muhamet Rrumbullaku nis me emërimet, lëvizin
x

Aktualitet

Sa do të zgjasë i nxehti afrikan? Moti merr kthesën e madhe nesër, meteorologia Lajda Porja parashikon si do të jetë koha në ditët në vijim

Sa do të zgjasë i nxehti afrikan? Moti merr kthesën e madhe

Kjo javë do të jetë e qëndrueshme dhe me mot të kthjellët. Lajda Porja tregoi se nga sot do të kemi kryesisht kthjellime dhe temperaturat do të arrijnë maksimumin ditën e premte.

“Në fakt duke qenë se edhe sot do të jetë dita e fundit ku mëngjeset janë të freskëta dhe në zona malore temperaturat janë 7 apo 8 gradë, parashikohet që termometri të ngjitet jo më shumë se 25 apo 26 gradë. Ndërkohë bregdeti është në vlerën 15 deri në 17 gradë. Maksimale pritet të ngjitet deri në 30 gradë. E gjithë vija bregdetare sot do të luhatet nga 28 deri në jo më shumë se 30 gradë.

Maksimalja në rang territori do të shënohen në qarkun e Beratit ku priten temperatura maksimale deri në 31 gradë. Duke vijuar që nga sot do të ketë ndryshim të vlerave termike. Do të ketë rritje të temperaturave që nga e marta deri ditën e premte duke kulmuar të premten temperatura shumë të larta për shkak se aktivizohen masa ajrore me origjinë afrikane të cilat epiqendrën në fakt do ta kenë në brigjet greke.

Megjithatë temperatura të larta do të përjetojnë Italia jugore, Shqipëria, Maqedonia e veriut ku termometri do të ngjitet në 37 apo 38 gradë”, u shpreh sinoptikania.

Porja tha se ditët e nxehta do të zgjasin nga e marta deri të premten, ndërsa fundjava do të sjellë normalitet të temperaturave.

“Këto ditë të nxehta do të zgjasin nga e marta deri të premten. Sërish fundjava do të sjellë ndryshime duke sjellë rënie të temperaturave në normalitet të tyre në 33 gradë si dhe do të kemi rishfaqje të reshjeve”, u shpreh Porja.

Më të lexuarat