BREAKING NEWS

A është ai politikani që përmendet në përgjime? Reagon për herë të parë Taulant Balla

A është ai politikani që përmendet në përgjime?
x
BREAKING NEWS

Vrasja e gruas shtatzënë, paralajmërohet vendimi drastik në qeveri, ministrja lëshon thirrjen e fortë

Vrasja e gruas shtatzënë, paralajmërohet vendimi drastik në
x
BREAKING NEWS

Karamuço plas deklaratën e fortë dhe ngre dyshime: Droga e Fierit ka lidhje me hakerimin iranian, porositësit përshkruanin...

Karamuço plas deklaratën e fortë dhe ngre dyshime: Droga e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e pathëna për Çervanaku: E njihnin si bamirës

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e pathëna për
x
BREAKING NEWS

Gara për kreun e forumit rinor të PD, Kokalari ‘sulmon’ Berishën: Kur ke një biznes dhe gabon, fajtori është pronari, po bëheshin gjëra që...

Gara për kreun e forumit rinor të PD, Kokalari ‘sulmon’
x
BREAKING NEWS

“Ç’më duhet mua PD e Primaret, përgjigju”/ Plas sherri në studio, kandidati për Bashkinë e Tiranës i kthehet keq Fevziut: A ka mundësi, programin e ka partia

“Ç’më duhet mua PD e Primaret, përgjigju”/
x
BREAKING NEWS

Deklarata "shokuese" e kandidatit Gert Bogdani: Paratë e krimit...

Deklarata "shokuese" e kandidatit Gert Bogdani: Paratë e
x
BREAKING NEWS

“S’ do lejoj që të valëvitet flamuri i LGBT-së”/ Zotimi i pazakontë i kandidatit në Primaret e PD-së: Nuk shkel mbi...

“S’ do lejoj që të valëvitet flamuri i
x

Aktualitet

Sa para ka arkëtuar KESH nga shitja për një javë? Drejtori i KESH-it zbulon shifrën

Sa para ka arkëtuar KESH nga shitja për një javë? Drejtori i

Drejtori i Koorporatës Elektroenergjetike Shqiptare (KESH), Ergys Verdho, ka treguar shifrën e fitimeve për shitjen e energjisë gjatë këtyre ditëve që ka pasur reshje shiu.

Verdho tha në emisionin “Kontrast” se që nga dita  epremte KESH ka arkëtuar 9 milionë euro nga shitja.

“Nga dita e premte deri më sot arkëtimi i KESH është 9 milionë euro. Duhet të theksoja se janë përdorur vetëm surpluset e ujit nga Komani dhe Vau i Dejës se Fierza ëhstë mbyllur. Të hënën e kaluar Fierza është mbyllur dhe kanë punuar vetëm 9 agregatet e poshtme, 4 në Koman dhe 5 në Vaun e Dejës.

Kemi shitur, dua të theksoj dhe shitjen e orëve të natës, konsumi natës është i vogël dhe ne dolëm në eksport për energjinë e natës, nga ora 0 deri në 6. Është energji e lirë dhe në bursë për shkak se të gjithë janë në gjumë dhe nuk ka konsum. dhe shkuam nga 60 euro deri në 133 euro dhe në një mesatare ne morën 82 euro, ama nuk lamë ujin të shkarkohej pa fituar lekë”, theksoi ai.