BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Aktualitet

“Sa të vështirë po e kam me të thanë lamtumirë”, aktorja e njohur rrëqeth me dedikimin e saj për ndarjen nga jeta të ‘Mjeshtrit të Madh’ të humorit: Ishe lezeti e kripa e çdo tavoline!

“Sa të vështirë po e kam me të thanë

Ditën e sotme është ndarë nga jeta ‘Mjeshtri i Madh, i humorit shkodran, Paulin Preka. Për humbjen e tij ka reaguar dhe aktorja e humorit dhe partnere në dhjetëra skeçe ndër vite, Drande Xhaj.

Në një status në Facebook ajo ka shprehur ngushëllimet e saj dhe se e ka të vështirë të pranojë humbjen e tij e t’i thotë lamtumirë.

Postimi i plotë:

Sa te veshtire po e kam me te thane lamtumire i madhi i te medhejve Paulin Preka. Ti ishe aktor si rralle kush, figurat tuaja skenike do te mesin perjetsisht ne kujtesen tone dhe artdashsve, shkrimtar humorist i jashtzakonshem, materialet qe ti na ke shkru jane te pa vdekshem, ishe dhe rregjizor masi e ke njofte shume mire skenen. Ishe lezeti e kripa e cdo tavoline e ambjenti ku ishe prezent. Sa shume do na mungosh fizikisht sepse ti do te jeshe gjithmone i pranishem me artin tand. Te kjofte i lehte dheu Paulin Preka

Më të lexuarat