BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Aktualitet

Saimir Visha paralajmëron zhvillime të bujshme: Në tetor do të ketë “furtunë” dorëheqjesh

Saimir Visha paralajmëron zhvillime të bujshme: Në tetor do

Avokati i njohur Saimir Visha u shpreh se në muajin tetor, gjykata e Shkallës së Parë do të ketë furtunë nga dorëheqjet e gjyqtarëve që nuk kanë kaluar ende në sitën e vetingut. Visha u shpreh se vetingu duhet të shkojë deri në fund të rrugës që ka nisur për pastrimin e sistemit të drejtësisë.

“Titullarët e prokurorisë së Përgjithshme i thërrisnin dhe u thonin të jepnin dorëheqjen. KPK  nuk është një komision apo gjykatë. Ndryshe është KPA. Shkon avokati me mantel. Ajo që më bën përshtypje është se nuk kemi të bëjmë me një trupë komisionere që bie në dijeni të një fakti. Ato merren me të gjitha organet ligj zbatuese. SPAK nuk është vetëm një strukturë e shtetit.

Në muajin Tetor, gjykata e shkallës së parë do ketë furtunë nga dorëheqjet. Ky veting duhet të shkojë deri në fund. Vetingu duhet të japë produktin që sjell ndryshimin. Por po shkon në drejtim të kundërt. Problemi i dytë është se nuk justifikoheshin, u rritën rrogat. Por as kjo nuk solli asnjë lloj përmirësimi. Ka avokatë shumë të mirë profesionalisht”, deklaroi Visha.

Më të lexuarat