BREAKING NEWS

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish ministri i Drejtësisë zbardh detajet dhe zbulon prapaskenat

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish
x
BREAKING NEWS

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën ‘bombë’: Samiti i nesërm, përpjekja e fundit e BE për të eliminuar...

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret entuziazmin Flamur Nokës: Kur trukohen janë maskaradë, mos më trego mua...

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret
x
BREAKING NEWS

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk përmbahet Evi Kokalari, sulmon ashpër Alimehmetin

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk
x
BREAKING NEWS

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë e Tiranës, vjen reagimi i menjëhershëm i Metës

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë
x
BREAKING NEWS

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga ullinjtë e Saliut

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga
x
BREAKING NEWS

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind Këlliçi dhe habit me deklaratën: Ilir Alimehmeti do të jetë...

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind Këlliçin, Ilir Alimehmeti tërhiqet papritur nga balotazhi i Primareve të Tiranës

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind
x

Aktualitet

“Sali Berisha e ka fituar betejën e tij me historinë!”/ Reagon djali i ish presidentit Bujar Nishanit dhe zbardh prapaskenat e vendimit të Britanisë për ‘non grata’: Fletërrufeja e fundit më shumë sesa një sulm personal...

“Sali Berisha e ka fituar betejën e tij me historinë!”/

Ish kryeministri, Sali Berisha ditën e djeshme në fjalën e tij gjatë një konference konfirmoi se është lajmëruar nga autoritetet britanike që i është ndaluar hyrja në këtë shtet.

Berisha theksoi se ky lajm i është bërë e ditur përmes një letre Home Secretary, ku theksohet se ky vendim është marrë për “lidhje të qarta me grupe të krimit të organizuar dhe kriminelë, të cilët kanë paraqitur një rrezik për sigurinë publike në Shqipëri dhe në MB dhe, se ju jeni i gatshëm t’i përdorni këto lidhje për të avancuar ambiciet tuaja politike, si edhe për korrupsionin”.

Në lidhje me këtë vendim ka reaguar edhe djali i ish Presidentit Bujar Nishani. Me anë të një reagimi në rrjetin social, Ersi Nishani shkruan se Berisha e ka fituar betejën e tij me historinë.

Ndër të tjera djali i Nishanit theksoi edhe arsyet e këtij vendimi që sipas tij është për të përçarë dhe dobësuar opozitën dhe për rrjedhojë demokracinë në Shqipëri.

Statusi i plotë i Ersi Nshanit:

Sali Berisha e ka fituar betejen e tij me historine!

Fleterrufeja e fundit me shume sesa nje sulm personal ndaj Sali Berishes eshte nje perpjekje, disi zhgenjyese, per te percare dhe dobesuar opoziten dhe per rrjedhoje demokracine ne Shqiperi.

Opozita shqiptare ne 8 vitet e fundit po shkonte drejt asgjesimit. Rikthimi i Sali Berishes ne krye te saj eshte nje shkendije shprese jo vetem per ne demokratet, por per te gjithe ata shqiptare, te cilet duan te clirohen nga kthetrat e regjimit banditesk te Edi Rames.

Sot demokracia ne Shqiperi eshte me e dobet se kurre ne keto 30 vite. Sot partia shtet ka kapur cdo institucion te varur e te pavarur, ka ndryshuar kushtetuten me mandate te blera pa perfillur as edhe nje cast vullnetin e popullit, ka ndyshuar kodin zgjedhor dhe ne bashkepunim me krimin ka bere cdo gje per ta pamundesuar voten e lire dhe rotacionin e pushtetit.

Winston Churchill, titani i politikes britanike dhe asaj boterore thoshte:

“ Ne fund, dedikimi me i madh ndaj demokracise eshte njeriu i thjeshte, pa pushtet, i cili niset drejt kutive te votimit me nje laps ne dore e vendos nje kryq ne nje cope letre - asnje lloj thirrje apo retorike nuk do te ul kurre rendesine madhore te ketij akti.”

Prandaj dhe shqiptaret ne diten e votimit, nuk do te kete fleterrufe qe ti ndaloj te ushtrojne aktin primar te demokracise dhe te shporrin regjimin banditesk te Edi Rames!