BREAKING NEWS

Erion Braçe plas skandalin në Parlament, një deputet zotëron 110 hektarë tokë në Divjakë dhe ka ndërtuar pallat brenda parkut, Kumbaro e akuzon se e ka firmosur ai VKM

Erion Braçe plas skandalin në Parlament, një deputet
x
BREAKING NEWS

"Nuk do të kopjojmë si Greqia”/ 'Tërmet' në media deklarata e fortë e Edi Ramë mëngjesin e sotëm, mediat e Athinës me zjarr ndaj kryeministrit para takimit me Mistotakis

"Nuk do të kopjojmë si Greqia”/ 'Tërmet'
x
BREAKING NEWS

Zbardhen zhvillimet e fundit/ Kush është lideri i njohur europian që ende s'ka mbërritur në samitin BE-Ballkani Perëndimor

Zbardhen zhvillimet e fundit/ Kush është lideri i njohur europian
x
BREAKING NEWS

VIDEO/ Samiti i BE-së në Tiranë, ja çfarë po ndodh nga ajri në zonën ku po qëndrojnë liderat europian, Vjosa Osmani ndërpret fjalimin

VIDEO/ Samiti i BE-së në Tiranë, ja çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Tirana blindohet për Samitin/ Ç'po ndodh? Rreth 1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora dhe 1600 nga Elbasani që kanë zbarkuar në Tiranë gati për protestë

Tirana blindohet për Samitin/ Ç'po ndodh? Rreth 1000
x
BREAKING NEWS

"Moment i rëndësishëm!"/ Presidenti i KiE-së mesazh të fuqishëm në Tiranë: Hera e parë që...

"Moment i rëndësishëm!"/ Presidenti i KiE-së
x
BREAKING NEWS

Berisha apo Alibeaj në krye të PD-së? Gjykata e Apelit jep NJOFTIMIN e rëndësishëm

Berisha apo Alibeaj në krye të PD-së? Gjykata e Apelit jep
x
BREAKING NEWS

KUJDES, del njoftimi i rëndësishëm! Rrugët e bllokuara në Tiranë, në këto akse rrugore nuk mund të kaloni sot as në këmbë. Ja ku nis 'vija e kuqe'

KUJDES, del njoftimi i rëndësishëm! Rrugët e bllokuara
x

Aktualitet

“Sali Berisha meriton të...”, Robert Papa bën deklaratën e fortë: Blinken do të humbas vendin e punës, ju tregoj arsyen pse

“Sali Berisha meriton të...”, Robert Papa bën

Analisti Robert Papa deklaroi në edicionin e lajmeve në MCN TV se Sali Berisha e meriton të jetë kryetar i Partisë Demokratike, duke shtuar se nuk kërcënohet nga asnjë rival në parti.

"Duket qartë që ai grupim mbështet Berishën. Kandidaturat si Kadilli dhe Selami s’janë kërcënim. Berisha ka një nuhatje si politikan dhe i shkon deri në fund gjësë. Për mendimin tim e meriton postin e kryetarit. E reja është gara për primare edhe për kryeministrin. Ajo që s’më pëlqen janë termat grup parlamentar. Të zbehet roli i kryetarit në zëdhënës, të afrohen vlera, kjo duhet të ndodhë në Shqipëri, ndryshe do jetë si vendet e rajonit, ku një autokrat do vazhdojë të jetë kryeministër i Shqipërisë. A do ishte mire që Shqipëria të kishte një Republikë Presidenciale, dhe shqiptarët të votonin direkt për kandidatët e tyre. Ka mbaruar ëndrra e Yuri Kim. Asaj i mbaron mandate 3-vjeçar, me rregull duhet të kthehet në Departament. Por me lidhjet që ka me Blinkenin, mund të qëndrojë. Edhe Blinken do ta humbas vendin e tij, sepse ka qenë shumë i dobët. Është një elite e majtë, e korruptuar, që nuk e do vendin, që po e çon në krizë ekonomike”, tha Papa.