Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sarandë, i vodhi celularin shtetases polake, arrestohet 34-vjeçari

Postuar: 12/10/2017 - 16:54

Një 34-vjeçar i shpallur në kërkim është arrestuar nga policia e Sarandës për vjedhje.

Blutë kanë arrestuar shtetasin Elton Baho, banues në Sarandë.

Policia thotë se ky shtetas ka qenë i shpallur në kërkim prej policisë për veprën penale ”Vjedhja”, pasi më datë 08.10.2017 në lagjen ”Nr.1”, në Sarandë dyshohet se i ka vjedhur aparatin celular tip ”Samsung J5” shtetases polake K.S.M.B, 47 vjeçe.

Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Sarandë për veprime të mëtejshme.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 13

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/02/2018 - 09:57

Gjyqtarët, prokurorët dhe politikanët që kanë futur duart në xhepat e qytetarëve për vite e vite me radhë, do të duhet të tremben. Sytë e gjithë shqiptarëve janë te reforma në drejtësi. Plani është që brenda 6 muajsh SPAK dhe Byrja e Hetimit të marrin jetë, ndonëse ka mjaft rreziqe.

Postuar: 18/02/2018 - 09:53

Shqipëria pritet të marrë një lajm pozitiv në qershor nga Komisioni Evropian për hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian.

Postuar: 18/02/2018 - 09:51

Qeveria ka gati planin për të bindur Bashkimin Evropian për të hapur negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë.

Postuar: 17/02/2018 - 19:47

Të shtëna me armë janë shënuar mbrëmjen e sotme në Laç.

Nga të dhënat e para, raportohet për një person të plagosur.

Postuar: 17/02/2018 - 19:35

Mëgjesin e sotëm një tërmet 4.3 ballë i shkallës Rihter goditi juglindjen e vendit.

Postuar: 17/02/2018 - 19:24

Është arrestuar një nga autorët që plagosi me armë zjarri 2 persona në zonën e Selitës ditën e djeshme në Tiranë.

Postuar: 17/02/2018 - 19:00

Një person ka rënë sot në pranga pasi ka qëlluar me armë zjarri në ajër.

Ngjarja ka ndodhur në Bardhaj të njësisë administrative Rrethina në Shkodër.