Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sekretari i LANÇ “kërcënon” Ramën: Do vuajë pasojat (VIDEO)

Postuar: 13/11/2018 - 22:32

Në emisionin “Dritare me Rudinën” ditën e sotme në News24, ku po diskutohen qëndrimet e Mid’hat Frashërit gjatë Luftës së Dytë Botërore, disa orë para mbërritjes së eshtrave të tij, pjesë e diskutimit ishte dhe Odise Porodini, sekretar i Përgjithshëm i Komitetit të Veterenavë të LANÇ (Lufta Anti-Naziste Clirimtare).

Porodini foli me fjalë të ashpra ndaj Frashërit, duke e quajtur kriminel. “Duhet të ishte pushkatuar si tradhtar i popullit shqiptar,” tha ai.

“Mid’hati në veprimtarinë politike, ishte kundër vendit. Nuk meriton ceremoni shtetërore. Merita ka vetëm për veprimtarinë krijuese. Rama të mendohet mirë se do të përballet me pasojat. Vendimet për veprime të mëtejshme do i marrin strukturat tona. S’jemi aspak dakort për ceremoninë e kthimit të eshtrave. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2018 - 15:29

Që prej 20 minutash qytetarët e Milotit dhe Kurbinit kanë bllokuar Rrugën e Kombit, ndërsa protestojnë kundër qeverisë për uljen e taksave.

Postuar: 11/12/2018 - 15:25

Ora 16:00 e ditës së sotme është afati i fundit që studentët i kanë lënë qeverisë për të plotësua

Postuar: 11/12/2018 - 15:21

 Autoritetet amerikane kanë vërtetuar zyrtarisht se një pjesë e dokumentave të kompanisë ame

Postuar: 11/12/2018 - 15:14

Mijëra studentë qëndrojnë që prej orëve të paradites në protestën përballë Ministrisë së Arsimit,

Postuar: 11/12/2018 - 15:12

 Pas lajmit të publikuar nga Top Channel se  kryeministri Edi Rama do të jetë përb

Postuar: 11/12/2018 - 14:45

Protestës së studentëve sot në ditën e saj të shtatë i janë bashkuar jo vetëm qytetarë dhe gjimna

Postuar: 11/12/2018 - 14:42

Deutsche Welle/ Protesta e studentëve për ndryshimin e sistemit të arsimit të lartë hyn të martën