Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sekuestrimi i 100 kg drogë dhe arrestimi i 24-vjeçarit/ Dalin detaje të reja, ja ku do të transportohej

Postuar: 05/12/2018 - 21:51

Një sasi e madhe kanabisi është sekuestruar në banesën e një të riu në fshatin Nivicë.

Mësohet se në prangat e policisë ka rënë 24 vjeçari nga Tepelena Aureli Gumeni pasi është kapur me rreth 124 kilogram drogë e dyshuar cannabis sattiva mbrëmjen e sotme.

Gumeni është arrestuar në flagrancë nga policia pasi e kishte bërë gati për ta transportuar sasinë e drogës, ndërkohë që në momentin e arrestimit e ka pasur në banesën e tij.

Operacioni është zhvilluar nga seksioni për Narkotikët pranë Drejtorisë së Policisë së Gjirokastrës, ndërsa mbi 24 vjeçarin rëndon akuza e prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 23:14

Gjatë ditës së nesërme priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në të gjithë territorin.Sipas asaj që parashikon IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, temperaturat minimale do të jenë

Postuar: 21/05/2019 - 22:28

Është aksidentuar mbrëmjen e sotme autobusi i linjës Tiranë-Kamëz.

Postuar: 21/05/2019 - 22:19

Ndërsa kanë mbetur edhe pak ditë nga zhvillimi i zgjedhjeve për votimin e kryetarit të ri të Akad

Postuar: 21/05/2019 - 21:56

Agjencia e kontrollit kufitar e Bashkimit Europian, Frontex, u vendos për herë të parë jashtë BE,

Postuar: 21/05/2019 - 21:21

Zgjedhja e prokurorit të Rrethit Gjyqësor Shkodër, Vatë Staka si anëtar i Këshillit të Lartë të P

Postuar: 21/05/2019 - 20:00

Guardia di Finanza në Romë, ka kryer një operacion të gjerë kundër një organizate të dedikuar në

Postuar: 21/05/2019 - 19:17

Një 33-vjeçar nga fshati Katund Sukth në Durrës, është arrestuar pasi rezultonte i shpallur në kë