Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sekuestrohen 1.5 milion euro në portin e Durrësit, ishin fshehur në makinë pa targa

Postuar: 24/06/2018 - 16:15

Një sasi e madhe parash janë bllokuar në portin e Durrësit. Mësohet se bëhet fjalë për një shumë prej 1.5 milion eurosh.Sasia e lekëve është gjetur në një automjet makinë tip “Toyota Yaris” pa targa që po hynte në territorin shqiptar.Mjeti ishte nisur nga Belgjika dhe nuk kishte destinacion përfundimtar. Policia ka nisur hetimet për zbulimin e burimit të parave dhe destinacionin e tyre.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/10/2018 - 16:52

Prokuroria e Sarandes ka mbyllur perfundimisht pas me shume se 21 vitesh dosjen e vrasjes se ish-futbollistit te “Butrinti”, te mirenjohurit Zoi Dhima.

Postuar: 21/10/2018 - 16:43

Lidhur me skandalin e bërë publik në Greqi se mediat shqiptare financohen nga Athina zyrtare ka r

Postuar: 21/10/2018 - 16:30

Kanë kaluar kaq ditë nga zbulimi i laboratorit të përpunimit të drogave të forta në Brenogë të Ha

Postuar: 21/10/2018 - 16:14

Një i ri shqiptar raportohet se ka humbur jetën në një aksident rrugor në Itali.

Postuar: 21/10/2018 - 16:04

Personazhi i dytë në rubrikën “Ka një mesazh për ty” ishte Rudina e cila kishte ardhu

Postuar: 21/10/2018 - 15:55

Durrësi është qyteti i tretë, pas Tiranës dhe Korçës që i bashkohet zbatimit në praktikë të Kodit

Postuar: 21/10/2018 - 15:40

Tre shqiptare u arrestuan nga policia në Funo di Argelato pasi akuzohen për vjedhje