BREAKING NEWS

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin tonë. Njihuni me parashikimin e motit për datën 9 Gusht

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin
x
BREAKING NEWS

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i plagosur, policia zbardh detaje të reja

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe autori, të dy blegtorë, ja si nisi sherri

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe
x
BREAKING NEWS

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me thikë, kush është viktima

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me
x
BREAKING NEWS

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave, kryeministri nuk përgjigjet

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave,
x
BREAKING NEWS

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano bën për ‘ujë të ftohtë’ drejtuesit e policisë: Reflektoni urgjent, po toleroni horrat, por jo qytetarët

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së Brendshme

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së
x

Aktualitet

“Sëmundja e majmunit nuk është e vërtetë”, befason me deklaratën e saj parashikuesja e fatit: I kanë bërë njerëzit zombi fare. Po bëjnë çmos që të shkatërrojnë...

“Sëmundja e majmunit nuk është e vërtetë”,

Lija e majmunit është konfirmuar me mbi 200 raste në të gjithë botën, sipas OBSH, megjithatë është përjashtuar rreziku i një pandemie. Disa vende kanë porositur vaksinat që do të administrohen për grupet vulnerabël, por nuk bëhet fjalë që të arrijë në një shkallë masive.

Pavarësisht informatave nga autoritetet shëndetësore, parashikuesja e fatit Irini Kakacaj, e ftuar në “Shije Shtëpie” në Tv Klan, beson se sëmundja nuk është e vërtetë. Ajo vijon linjën e organeve shëndetësore që shprehen se nuk ka vend për panik dhe njerëzit nuk duhet të tremben, por për një arsye krejt të ndryshme.

Katerina Trungu: Jo pak vende të botës po e gjejnë mes qytetarëve, shtetasve të vet linë e majmunit.

Irini Kakacaj: Dua të të them diçka. Nuk janë realitet të tëra ato gjëra që thonë, si puna e pandemisë dikur, siç e kam thënë unë dy vjet të tjera që ju e dini mirë dhe më njihni mirë, çfarë them vërtet del kështu, si me luftërat, si me tërmetet, do ju them edhe këtë për majmunin. Të tëra këto janë të rregulluara, quhet propagandë, nuk quhet e vërtetë. Populli shqiptar mos të ketë frikë se nuk është realitet. Siç thonë për sëmundjen e majmunit që dalin puçrra, këto nuk janë…

Katerina Trungu: Po në rast se ka patur evidenca të tilla, si mund të themi që nuk është e vërtetë?

Irini Kakacaj: Nuk është e vërtetë sëmundja e majmunit. Tani mbaroi korona, erdhi majmuni, pas majmunit kush do vijë? Ç’po bëhet? I kanë bërë njerëzit zombi fare.

Katerina Trungu: Pra ti beson që kjo është një gënjeshtër e madhe?

Irini Kakacaj: Jo, nuk mund ta them gënjeshtër. Normaliasht përpiqen të bëjnë çmos që të shkatërrojnë popullsinë, shëndetin e çdo njeriu, por nuk është e vërtetë që do vdesin. E kanë tronditur popullin, vendin, dynjanë, Europën, çdo gjë. Këto janë… nuk di si ta them… është një glob që e bëjnë këtë gjë, por nuk është  e vërtetë vdekja dhe këto. A ju thashë në 2022 që deri në fund të 2023 do mbarojë korona dhe kështu është e vërteta.  Jeta do të vazhdojë tamam, problemi i ekonomisë, psikologjisë, do godasë fukarallëku se kështu është rregulluar.