BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste ka pasur në 24 orët e fundit

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Paloka hedh akuza të rënda: Bllako u lirua, pse heshtin Rama dhe Yuri Kim?! Ja pazari...

Paloka hedh akuza të rënda: Bllako u lirua, pse heshtin Rama dhe Yuri
x
BREAKING NEWS

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë e Tiranës, ma ka kërkuar baza

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj
x
BREAKING NEWS

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e naftës dhe benzinës

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x

Aktualitet

Sëmundja e rëndë i merr jetën gazetarit të njohur shqiptar, Shkëlqim Hajdari mes dhimbjes së madhe i bën dedikimin prekës: Qofsh për në parajsë o vëlla! (FOTO)

Sëmundja e rëndë i merr jetën gazetarit të njohur

Ish-numri 2 i Prokurorisë së Përgjithshme, Shkëlqim Hajdari ka reaguar i pikëlluar për ndarjen nga jeta të gazetarit të njohur sportiv Nexhat Gjuzi, si pasojë e një sëmundjeje të rëndë.

Postimi i plotë:

Nexhat Gjuzi (Xhati), ka ndërruar jetë!

Pata fatin ta njihja, para dhe pas viteve 90. Mbeti gazetari sportiv brilant, mik i brezave të shumtë të sportistëve, për të cilët pasqyroi me dashuri e profesionalizëm, pa u lodhur e me objektivitet, të gjitha arritjet dhe sukseset e tyre.

Por si intelektual, patriot e fisnik, pas viteve 1990, përveçse detyrave shtetërore, dha një kontribut të jashtëzakonshëm edhe në ngritjen e funksionimin e KMSh.

Për të gjithë ata që e kanë njohur Xhatin, do ta kujtojnë për  buzëqeshjen, urtësinë, butësinë, mençurinë, veti njerëzore që i kishte nga besimi në Zot si dhe trashëgimia e familjes së madhe Gjuzi të Kavajës.

Xhati lum ti për jetën që bëre dhe ike në botën tjetër me fjalën e Zotit në gojë!

Qofsh për në parajsë, o mik e vëlla i gjithkujt që të njohu në këtë jetë!

Sëmundja e rëndë i merr jetën gazetarit të njohur