BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x
BREAKING NEWS

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive në PD, largohet sekretari i PD dhe 13 anëtarë Kryesie në këtë qytet të vendit: Basha po e kthen në një parti klienteliste (Publikohet letra)

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive
x
BREAKING NEWS

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë “funeralin” e tij, as florinjtë nuk i bëjnë më punë, i mbyllën çdo derë në Uashington

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë
x
BREAKING NEWS

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po i dërgojnë amerikanët mesazh SPAK të hapë dosjet e PPP?

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po
x
BREAKING NEWS

Plagosja e dyfishtë në Tiranë, policia jep detajet e reja

Plagosja e dyfishtë në Tiranë, policia jep detajet e reja
x
BREAKING NEWS

“Asnjë viktimë në 24 orë”, Ministria e Shëndetësisë nxjerr bilancin e fundit: Ja sa raste të reja janë regjistruar me Covid-19

“Asnjë viktimë në 24 orë”, Ministria e
x

Aktualitet

Sëmundja e rëndë i mori jetën gazetares së njohur shqiptare, bashkëshorti i saj diplomat rrëqeth me dedikim e tij: Dritën e saj do ta kem deri në frymën e fundit! (FOTO)

Sëmundja e rëndë i mori jetën gazetares së njohur

Gazetarja e njohur Dashuri Murati humbi jetën në moshën 68-vjerçare si pasojë e një sëmundjeje të rëndë.

Dashuri Murati, e cila ka dhënë një kontribut të çmuar ndër vite në Radio Tirana International, e ka filluar punën në këtë institucion që në vitin 1976, në seksionin e gjuhës turke.

Që prej atij viti, e derisa doli në pension, znj. Murati ishte një prej njerëzve me përgjegjësi të lartë dhe sa e sa herë është shfaqur në takime zyrtare të delegacioneve të nivelit të lartë mes dy vendeve.

Dashuri Murati, është bashkëshortja e diplomatit Shaban Murati, dhe nëna e gazetarit Erl Murati.

Për humbjen e parakohshme të bashkëshortes ka reaguar edhe diplomati dhe analisti i njohur i medias, Shaban Murati.

“‘Dashkës, që mbajti të ndezur dritën në shpirtin tim’- Është dedikimi i librit tim të fundit për gruan time, Dashuri Murati, që u shua vete sot, por dritën e saj do ta kem deri në frymen e fundit”, shkruan ai.

Sëmundja e rëndë i mori jetën gazetares së njohur

Më të lexuarat