BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x
BREAKING NEWS

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do të jetë moti në gusht, surprizat që na presin javën e ardhshme dhe kthesa e madh pas datës 15

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do
x
BREAKING NEWS

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas ‘bombën’ për Ilir Metën

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas
x

Aktualitet

Serbia bën paralajmërimin e bujshëm: Në janar SHBA do të shpall non grata 50 politikanë dhe biznesmen ballkanas

Serbia bën paralajmërimin e bujshëm: Në janar SHBA do

Të tjerë politikanë dhe biznesmenë ballkanas do të përfshihen në listën amerikane të personave nën sanksione në muajin janar.

Lajmi jepet nga Instituti Ndërkombëtar i Sigurisë me seli në Beograd, që thotë se lista është e gjërë dhe përfshin të paktën 50 persona.

Të sanksionuarit e mundshëm përfshijnë politikanë dhe biznesmenë nga Serbia, Bosnja, Kosova dhe Mali i Zi.

Sipas këtij Instituti, arsyetimi i amerikanëve për vendosjen në sanksione të këtyre personave lidhet me destabilizimin dhe korrupsionin.

Njoftimi pason vizitën e zv.ndihmës Sekretarit të Shtetit për Europën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar në Bosnje, Mal të Zi e Serbi. Në turin e tij, diplomati amerikan mori pjesë edhe në takimin e fundit të zhvilluar online në kuadër të Ballkanit të Hapur, ku mori pjesë edhe Kryeministri Rama.

Në atë takim, Escobar tha se SHBA e mbështet këtë nismë, por me kusht që ajo të përfshijë të gjashta vendet e Ballkanit Perëndimor dhe jo vetëm tre, siç është aktualisht Serbia, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut.

Më të lexuarat