BREAKING NEWS

Albin Kurti mbylli kufirin me Shqipërinë, vjen reagimi i parë nga kryeministri Rama

Albin Kurti mbylli kufirin me Shqipërinë, vjen reagimi i parë nga
x

Aktualitet

SHBA bilanc lufte, reth 400 mijë të infektuar në total  dhe 2 mijë të vdekur brenda ditës

SHBA bilanc lufte, reth 400 mijë të infektuar në total  dhe

SHBA janë vendi më i goditur përsa i përket infeksionit Covid 19. Deri tani në SHBA janë 393,782 persona të infektur na të cilët 26,778 janë infektuar deri në këto momente. Vendin e parë e mban Nju Jorku me 138,863 të infektuar dhe 5,489 të vdekur. Ditën e sotme në SHBA, nga raportimet e ardhura nga shumë shtete kanë vdekur 1821 persona. Në gjithë SHBA kanë vdekur në total 12.692 persona. Pas mbylljes së raportimeve nga të gjitha shtetet pritet që numri i të prekurve në Amerikë të kalojë 400 mijë dhe numri i të vdekurve për ditën e sotme të kalojë atë të 2 mijë viktimave.