BREAKING NEWS

“Do të nisë së shpejti”, Spartak Ngjela paralajmëron lëvizjen që do të luftojë korrupsionin politik në nivele të larta: Do jetë fundi i...

“Do të nisë së shpejti”, Spartak Ngjela
x

Aktualitet

“Shembja e godinës te ‘Kavalishenca’ ku humbi jetën Bajram Hajdarmataj”, Klodiana Lala nxjerr detajet e forta: Nuk ka pasur asnjë dokument zyrtar për...!

“Shembja e godinës te ‘Kavalishenca’ ku humbi jetën

Sa i përket arrestimeve për shembjen e godinës tek Kavalishenca, gazetarja Klodiana Lala tha se ajo ishte e dëmtuar që nga tërmeti i 21 shtatorit dhe se personat e akuzuar duhet të kishin marrë masa.

“Kavalishenca një godinë e dëmtuar rëndë që në tërmetin e 21 shtatorit. Dy personat duhet të kishin marrë masat dhe ta klasifikonin këtë godinë si të dalë jashtë funksionit dhe të mos lejonin asnjë.

Ka pasur dëmtime shumë të rëndë por nuk ka pasur dokument zyrtar që ta tregonte këtë gjë. Në këtë ambient humbi jetën Bajram Hajdarmataj. Prokuroria kërkon pse nuk u kontrollua ky ambient. Pasi ka marrë dokumentacionin prokuroria ka ngritur akuzë ndaj këtyre dy personave”, deklaroi ajo.