BREAKING NEWS

'Iku nga Durrësi se mori vesh se do shkonte Basha', Rama i përgjigjet Sali Berishës

'Iku nga Durrësi se mori vesh se do shkonte Basha', Rama i
x

Aktualitet

Shembja e objekteve pas dëmeve që shkaktoi tërmeti, inxhinieri akuza të forta: Edhe shteti e ka bërë këtë

Shembja e objekteve pas dëmeve që shkaktoi tërmeti, inxhinieri

Inxhinieri Markel Baballeku është shprehur kritik në lidhje me prishjen e disa godinave të prekura nga tërmeti.I ftuare në emisionin Open, inxhinieri tha se se duhen tre muaj për të arritur në konkluzione nëse godinat janë të qëndrueshme ose jo. Baballeku u shpreh gjithashtu se katet shtesë janë bërë edhe nga institucionet shtetërore.

‘Kate shtesë kanë bërë edhe institucionet shtetërore. Në qoftë se shteti bën shtesa, si mund të flasim dhe gjykojmë privatin për shtesa”- tha ai