Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Shengeni Ballkanik”/ Neritan Ceka zbardh ‘live’ mesazhin që i ka dërguar një vit më parë kryeministrit Rama

Postuar: 13/11/2019 - 22:12

Diplomati Neritan Ceka ka mbështetur idenë e Shengenit Ballkanik

Sipas tij kjo është një iniciativë e mirë e cila duhet mbështetur nga të gjithë.

“I kam çuar sms një vit më parë (I referohet Ramës). I kam thënë po, kjo është e drejtë. Duket qartë që duke pasur tre shtete kyçe kemi iniciativë serioze. Duhet ta mbështesim them unë. Dhe Kurti për fat të mirë tha nuk jemi kundër, por nuk jemi në kohë. Pra sipas tij nëse do kishte më shumë kohë do merrnin pjesë.

Ka një paragjykim për Ramën. Dhe 90% të paragjykimeve ai i ndjek. Ka një strategji personale. Për Shengenin mendoj se është një iniciativë e mirë, por pa Kosovën nuk bëhet”, u shpreh Neritan Ceka në Report Tv.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/12/2019 - 23:58

Një përplasje e fortë ka ndodhur mes Alban Dudushit dhe kryetares së Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi.Debati i fortë nisi kur Alban Dudushi i tha Kryemadhit se sa herë që i del dikush kundër e quani

Postuar: 13/12/2019 - 23:46

Mbetet ende mister helmimi i çiftit të sapo martuar nga Librazhdi.Rezarta Hajdari 19 vjeçe gjeti

Postuar: 13/12/2019 - 23:14

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Velia ka shkuar në qytetin e Elbasanit pas atentatit të ndod

Postuar: 13/12/2019 - 22:44

Pas atentatit që u regjistruar mbrëmjen e sotme në një fshat të Peqinit, ku një 26-vjeçar u vra d

Postuar: 13/12/2019 - 21:48

Burime nga mjekët e Elbasanit bëjnë me dije se i plagosuri 23-vjeçar, Ardit Uruçi është nisur dre

Postuar: 13/12/2019 - 21:45

Mbrëmjen e sotme në emisioni 'Pa Gjurmë' janë zbardhur detaje nga ngjarja e rëndë e ndodh

Postuar: 13/12/2019 - 21:36

Ndarja e ndihmave për banorët e prekur nga tërmeti i qershorit ka krijuar përplasje mes tyre dhe