BREAKING NEWS

“Kjo është një ditë që kam dashur të vijë prej kohësh”/ Emocionohet kryeministri Rama, nderon në Kosovë akademikun shumë të njohur me “Yllin e Medaljes”: Zotni burrë, vetëdija e tij është tipar dallues!

“Kjo është një ditë që kam dashur të
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për çfarë kanë rënë dakord me Albin Kurtin: Do ndodhë në javën e fundit të nëntorit

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për
x
BREAKING NEWS

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama mban qëndrimin e prerë për tensionet në Veri dhe jep mesazhin e fortë: E drejta është me...(VIDEO-LIVE)

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët, kryeministri i Kosovës mesazh të fuqishëm

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët,
x
BREAKING NEWS

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë Berishën drejt SPAK, gjenerali zbërthehet te amerikanët për aferën e Gërdecit

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë
x
BREAKING NEWS

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan Hoxhës në ambasadën amerikane dhe akuzat ndaj Shkëlzen Berishës

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan
x
BREAKING NEWS

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas epokës Merkel, ja rezultati paraprak i zgjedhjeve në Gjermani

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas
x

Aktualitet

Sherr brenda familjes, gruaja filloi të thërriste për ndihmë, 47-vjeçari shqiptar e qëllon me thikë

Sherr brenda familjes, gruaja filloi të thërriste për

Një tjetër ngjarje e rëndë është regjistruar në Rodos, Greqi, ku një 47-vjeçar nga Shqipëria që jeton në Ialyssos, ka sulmuar me thikë gruan e tij 36-vjeçare duke e plagosur rëndë. Shkak për ngjarjen u bë kërkesa e gruas për t'u divorcuar. Sipas asaj që fqinjët dëshmuan në Polici, mes çftit shpërtheu një grindje e ashpër pak para mesnatës së djeshme. Gruaja filloi të thërriste për ndihmë në momnetin që i shoqi nxori një thikë dhe filloi ta qëllonte. Më pas ai u largua nga shtëpia me motor dhe u kthye pas pak minutash. 36-vjeçarja filloi të thërriste përsëri për ndihmë kur burri i saj filloi ta qëllonte me thikë në qafë, bark dhe krahë.

Fqinjët fatmirësisht njoftuan përsëri Policinë, e cila mbëriti në vendngjarje dhe arrestuan 47-vjeçarin. 36-vjeçarja u transportua në spitalin e Rodosit për të marrë shërbimin e nevojshëm mjekësor dhe më pas doli nga spitali.

Më të lexuarat