Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sherr me shkopinj bejsbolli dhe shufra hekuri në Itali, Policia arrestohen 4 shqiptarë (Detajet)

Postuar: 15/11/2019 - 22:37

Një sherr i rëndë ka ndodhur në qytezën e Rutigliano në Itali. Disa persona janë përfshirë në sherr me shkopa bejsbolli.Mësohet se katër persona, dy vëllezër në njërin kah e dy në kahun tjetër janë përfshirë në një përleshje të përgjakshme. Ata kishin lënë të “sqarohen” në Via Montevergine, pranë Via Azezio, shkruajnë mediat italiane.

Shqiptarët janë përfshirë në një sherr gjatë natës, duke marrë lëndime si pasojë e goditjeve me shkopinj bejzbolli e me shufra të hekurit. Sherri nuk përfundoi pa u vërejtur nga autoritetet.

Një oficer lokal pa gjithë skenën dhe njoftoi menjëherë policinë. Pa ndonjë vështirësi të madhe, të katër personat që ishin përfshirë në sherr u arrestuan dhe u dërguan në kazermë. Ata janë në burg në pritje të gjykimit. Dy prej tyre kanë marrë lëndime në fytyrë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/12/2019 - 23:58

Një përplasje e fortë ka ndodhur mes Alban Dudushit dhe kryetares së Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi.Debati i fortë nisi kur Alban Dudushi i tha Kryemadhit se sa herë që i del dikush kundër e quani

Postuar: 13/12/2019 - 23:46

Mbetet ende mister helmimi i çiftit të sapo martuar nga Librazhdi.Rezarta Hajdari 19 vjeçe gjeti

Postuar: 13/12/2019 - 23:14

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Velia ka shkuar në qytetin e Elbasanit pas atentatit të ndod

Postuar: 13/12/2019 - 22:44

Pas atentatit që u regjistruar mbrëmjen e sotme në një fshat të Peqinit, ku një 26-vjeçar u vra d

Postuar: 13/12/2019 - 21:48

Burime nga mjekët e Elbasanit bëjnë me dije se i plagosuri 23-vjeçar, Ardit Uruçi është nisur dre

Postuar: 13/12/2019 - 21:45

Mbrëmjen e sotme në emisioni 'Pa Gjurmë' janë zbardhur detaje nga ngjarja e rëndë e ndodh

Postuar: 13/12/2019 - 21:36

Ndarja e ndihmave për banorët e prekur nga tërmeti i qershorit ka krijuar përplasje mes tyre dhe