Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sherr mes azilkërkuesve në Gjermani, shqiptarët përfshihen në përleshjen masive

 Sherr mes azilkërkuesve në Gjermani, shqiptarët përfshihen në përleshjen masive

Postuar: 11/08/2015 - 16:17

Në një kamp për azilkërkues në Gjermani, shqiptarët janë përfshirë në një përleshje masive mes emigrantëve të gjendur aty.
 
Bëhet fjalë për një grup burra dhe gra, që u përleshën në një kamp çadrash të ngritur për azilkërkuesit kryesisht nga Ballkani.
 
Qendra për azilkërkuesit ndodhet në qytetin Dresden, rreth 180 km në jug të Berlinit.
 
Ngjarja ka ndodhur pak ditë më parë, por pamjet e filmuara nga vetë azilkërkuesit po publikohen për herë të parë. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:40

 Dita e nesërme pritet të jetë me diell, por gjatë pasdites paraqiten kthjellime dhe vranësira kalimtare në kryeqytet.

Postuar: 24/05/2019 - 22:46

Nuk është rastësi që emri i koduar i një operacioni policor të zhvilluar nga policia italiane në

Postuar: 24/05/2019 - 22:21

Prokuroria e Tiranës ka pushuar hetimet për kërcënimin e pretenduar nga oficeri i policisë E

Postuar: 24/05/2019 - 21:58

Gazetari Sokol Balla thotë se prej 30 vitesh, të njëjtat grupime politike duan që vendi të digjet

Postuar: 24/05/2019 - 20:43

Planet për zgjerimin e autostradës Tiranë-Durrës pritet të rrafshojnë pas palmave, edhe pishat e

Postuar: 24/05/2019 - 20:15

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar deklaratën e fortë që dha sot Presidenti Ilir Meta

Postuar: 24/05/2019 - 20:07

Seanca e parë për procesin e rigjykimit të Izet Haxhisë do të mbahet me datë 18 Qershor.