BREAKING NEWS

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin Rama

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I qëndroi deklaratës për një rikthim të tij të mundshëm në krye të PD-së, Sali Berisha bën lëvizjen urgjente

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I
x
BREAKING NEWS

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet e rënda që po ndodhin në zgjedhjet për kryetarin e ri: Po fusin...

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet
x
BREAKING NEWS

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron çfarë do të ndodhë sot në zgjedhjet e PD-së, ka një mesazh të ‘koduar’ edhe për Berishën: Rama e...

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x

Aktualitet

”Shes drogë se paguhem mirë”, dënohet me 10 vite burg 29-vjeçari shqiptar në Britani (EMRI)

”Shes drogë se paguhem mirë”, dënohet me 10 vite burg

Një 29-vjeçar shqiptar është dënuar me 10 vite burg nga një Gjykatë në Britaninë e madhe, pasi në shtëpinë e tij, u gjetën 5 kilogram kokainë, me vlerë 1.1 milion paund dhe një armë me 20 fishekë. Madje, një pjesë të kokainës, ai e kishte fshehur në krevatin e fëmijës së tij.

Muhamet Qosja, u arrestua në tetor të vitit 2019, nga Oficerët nga Partneriteti i Krimit të Organizuar, dhe Shërbimi i Policisë Metropolitane, teksa ndiqnin makinën e tij, shkruan National Crime Agency.  

Qosja u tha oficerëve se ai kishte jetuar në Britaninë  e Madhe në mënyrë të paligjshme që kur mbërriti nga Shqipëria në vitin 2014, dhe ai kërkoi në mënyrë aktive punë si një shpërndarës droge, pasi e dinte se ‘paguhej mirë’.

Gjatë seancës së tij gjyqësore, kryeinspektori Toni O’Sullivan tha: Qosja kishte hyrë ilegalisht në Mbretërinë e Bashkuar dhe se po shpërndante në mënyrë aktive drogë të klasit A në emër të një grupi të krimit të organizuar.