Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shfrytëzonin shqiptarët me 4 euro për 11 orë punë/ Ja çfarë ndodh me italianët

Postuar: 12/09/2018 - 18:30

Tre punëdhënës italianë janë arrestuar nga karabinierët në Padova.

Sipas mediave lokale, këta persona merrnin në punë shtetas shqiptarë dhe rumunë dhe i shfrytëzonin pa ju siguruar kushtet minimale të punës, sepse për 11 orë në të zezë i paguanin 4 deri në 5 euro.

Italianët i merrnin në punë në bujqësi emigrantët kryesisht në zonën e Toskanës por edhe jashtë vendit, derisa karabinierët morën padinë për shoqatën “kriminale”, drejtuesit e së cilës tashmë janë arrestuar dhe ndodhen në burgun e Firences.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/04/2019 - 11:05

Regjistrohet kandidatura e parë për Prokuror të Përgjithshëm.

Ka dorëzuar dokumentet e aplikimit, prokurori Olsian Çela.

Postuar: 19/04/2019 - 10:52

Banorët te Bregu i Lumit ndodhen në mëshirë të fatit pas prishjes së banesave nga Bashkia e Tiran

Postuar: 19/04/2019 - 10:50

Pedagogu Erion Kristo i ftuar në studion e lajmeve të “Fax News” komentoi edhe pezull

Postuar: 19/04/2019 - 10:37

I ftuar në “Fax News” pedagogu dhe aktivisti i njohur, Erion Kristo komentoi dhe situ

Postuar: 19/04/2019 - 10:28

Pedagogu dhe aktivisti Erion Kristo i ftuar sot në studion e lajmeve në Fax News ka komentuar rap

Postuar: 19/04/2019 - 09:52

Një shpërthim i fuqishëm tritoli është dëgjuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në fshatin Ka

Postuar: 19/04/2019 - 09:06

Admir Murataj dyshohet se ka bashkëpunuar më ish-komando të ushtrisë për të realizuar grabitjen e