Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shfrytëzonin vajza për prostituta, arrestohen 21 shqiptarë pjesë e një bande në Itali (Detajet)

Postuar: 14/09/2018 - 09:28

Shfrytëzimi i rëndë i prostitucionit. Kjo është akuza kundër njëzet e dy personave te arrestuar nga policia ne Milano.Mediat italiane bejnë me dije se në aksionin e finalizuar këtë mëngjes, janë vënë në pranga 22 persona, të gjithë shqiptarë, përveç një gruaje rumune.

Policia bën me dije se ata e kishin të mirëorganizuar aktivitetin kriminal. Ata shfrytëzonin vajzat në zonat Brianza dhe Como. Aksioni për kapjen e tyre u krye në gjithë Lombardinë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/02/2019 - 23:26

Protesta e opozitës ka qenë tema kryesore e diskutimit në media, ditët e fundit.
 

Postuar: 15/02/2019 - 23:14

Policia greke ka publikuar ditën e sotme fotot dhe inicialet e dy shqiptarëve të dyshuar për vr

Postuar: 15/02/2019 - 22:49

Gazetari Artan Hoxha ka deklaruar se policia ka kërkuar që qytetarët të mos bllokojnë Rrugën &l

Postuar: 15/02/2019 - 22:44

Patosi u trondit këtë mbrëmje nga të shtënat me armë zjarri, ku shënjestër ka qenë një 52-vjeça

Postuar: 15/02/2019 - 22:35

Policia është duke hetuar në një pistë tjetër lidhur me vrasjen një ditë më parë të 49-vjeçares

Postuar: 15/02/2019 - 22:20

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur disa minuta më parë në Patos të Fierit, ku një 53-vjeçar është

Postuar: 15/02/2019 - 22:05

Një 53-vjeçar është qëlluar më armë zjarri dy herë në gjoks mbrëmjen e sotme.