BREAKING NEWS

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin tonë. Njihuni me parashikimin e motit për datën 9 Gusht

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin
x
BREAKING NEWS

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i plagosur, policia zbardh detaje të reja

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe autori, të dy blegtorë, ja si nisi sherri

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe
x
BREAKING NEWS

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me thikë, kush është viktima

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me
x
BREAKING NEWS

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave, kryeministri nuk përgjigjet

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave,
x
BREAKING NEWS

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano bën për ‘ujë të ftohtë’ drejtuesit e policisë: Reflektoni urgjent, po toleroni horrat, por jo qytetarët

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së Brendshme

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së
x

Aktualitet

Shkatërrohet grupi i grabitësve shqiptarë, mes gjashtë të arrestuarve edhe dy gra

Shkatërrohet grupi i grabitësve shqiptarë, mes gjashtë

Policia italiane ka goditur një grup grabitës, të përbërë nga gjashtë shqiptarë, konkretisht katër burra dhe dy gra. Mësohet se deri më tani janë arrestuar dy burra që janë lënë në burg dhe dy gra që janë lënë me masë sigurie arrest në shtëpi ndërsa dy burra të tjerë po nga Shqipëria janë shpallur në kërkim.

Gratë e përfshira, në fakt, luanin rolin e bazave dhe shtytësve të bashkëpunëtorëve. Ata janë përgjegjës për të pakën 14 vjedhje dhe grabitje shtëpish të kryera midis Alessandria, Asti, Cuneo dhe Pavia nga nëntori deri në dhjetor.

Hetimi, i cili rezultoi i suksesshëm falë edhe bashkëpunimit të qytetarëve, nisi me një vjedhje të kryer në muajin nëntor në Tortona.

Policia u gjeti katër makina të vjedhura dhe mallra të vjedhura me vlerë rreth 2500 euro. Baza e tyre logjistike ishte në zemër të Aleksandrisë ku ata jetojnë. Ata lëvizën lehtësisht, duke arritur në krahina të ndryshme. Kreu i bandës ishte në burg për krime të tjera të ngjashme.