Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shkatërrohet grupi kriminal me katër shqiptarë në Itali, e pabesueshme metodat që përdornin për të shitur drogë

Postuar: 13/06/2019 - 10:08

Policia italiane ka shkatërruar një grup kriminal i përbërë nga një tunizian dhe katër shqiptarë, të cilët merreshin me trafikimin e drogës.

Dy prej tyre përfunduan në burg, ndërsa të tjerët janë vendosur nën arrest shtëpiak. Ata drejtonin tregtinë e drogës në Piazza Santa Giulia, në Torino, duke lënë takimet me klientët përmes rrjeteve sociale si WhatsApp dhe Facebook.

Droga u shitej të rinjve në rrethin e Vançillës, një nga qendrat e jetës së natës në qytet.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 19:02

Pas Durrësit, kryeministri Edi Rama është kthyer në Tiranë.

Postuar: 22/09/2019 - 18:56

Këshilli Bashkiak i Tiranës ka zhvilluar një mbledhje pasditen e së dielës, ku është miratuar një

Postuar: 22/09/2019 - 18:22

Fundi i muajit Shtator pritet ta gjejë vendin tonë me vranësira e kthjellime të herëpashershme.Në

Postuar: 22/09/2019 - 18:03

Lëkundjet e tërmetit të ditës së shtunë shkaktuan dhe polemika për shkallën e vlerësimit, në Riht

Postuar: 22/09/2019 - 17:48

24 orë pas tërmetit të fuqishëm që goditi vendin, është mbledhur shtabi i Emergjencave Civile të

Postuar: 22/09/2019 - 16:49

Një ditë pas tërmetit të fuqishëm, i cili tronditi Shqipërinë, vijon të raportohen dëme të shumta

Postuar: 22/09/2019 - 16:40

Tërmetet e djeshme në vend sollën dëme të shumta materiale.Në këto foto të bëra në fshatin Zhurje