Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shkodër, arrestohen 2 persona për tregtim dhe transport të mallrave kondrabandë

Shkodër, arrestohen 2 persona për tregtim dhe transport  të mallrave kondrabandë

Postuar: 30/09/2015 - 12:23

Dy persona janë arrestuar nga Policia e Shkodrës pasi kanë tregtuar dhe transportuar mallra kontrabandë.
 
Mësohet se në pranga kanë rënë shtetasit Amarildo Belisha, 34 vjeç dhe  Ridvan Llazani   54 vjeç, të dy banues në Shkodër.
 
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprat penale të « Kontrabandës me mallra të tjera », « Tregtimit dhe transportimit të mallrave kontrabandë », « Shkelje e të drejtave të pronësisë industriale » të kryera në bashkëpunim , sipas neneve 174, 178, 149 dhe 25 të Kodit Penal. 
 
Deklarata e policisë
 
Nga Sektori për Krimin Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Shkodër, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve :
 
 -Amarildo Belisha, vjeç 34, banues në Shkodër. 
 - Ridvan Llazani, vjeç 54, banues në Shkodër. 
 
Arrestimi i tyre u bë, pasi këta shtetas janë kapur në flagrancë në segmentin rrugorë  Kukës – Shkodër. Këto shtetasja ishin duke ardhur nga Kosova për në Shkodër me automjetin Tip fugon Volswagen, me Targë AA 786 AC, ku në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar një sasi e konsiderueshme malli kontrabandë e përbërë nga :  rroba veshmbathje, ora dore, bateri të ndryshme etj., për  të cilat nuk dispononin asnjë dokument. 
 
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprat penale të « Kontrabandës me mallra të tjera », « Tregtimit dhe transportimit të mallrave kontrabandë », « Shkelje e të drejtave të pronësisë industriale » të kryera në bashkëpunim , sipas neneve 174, 178, 149 dhe 25 të Kodit Penal. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 57

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2018 - 10:16

Policia e Elbasanit ka finalizuar një operacion, ku janë vënë në pranga 3 persona. Sipas njoftimit zyrtar nga policia mësohet se të arrestuarit ushtronin ndikim te pedagogët e Universitetit Aleksandër Xhuvani.

Postuar: 17/10/2018 - 09:51

Dy turistë të huaj në Theth, të cilët kishin ngatërruar rrugën dhe kishin mbetur të bllokuar në n

Postuar: 17/10/2018 - 09:24

Policia e Fierit arreston një ish-punonjës të ujësjellësit, i cili akuzohet se ka vjedhur lekët e

Postuar: 17/10/2018 - 09:20

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka njoftuar se për shkak të punimeve në n

Postuar: 17/10/2018 - 09:13

Ish-kreu i Policisë Bashkiake të Tiranës Florenc Hoxha do të merret sot në pyetje nga Prokuroria

Postuar: 17/10/2018 - 09:09

I plagosuri i masakrës në ish-Bllok, Ervis Martinaj, nga spitali i burgut, është dërguar në burgu

Postuar: 17/10/2018 - 09:01

Motra e Haklajve, Zylfije Haklaj dërgon në gjyq ish-kryeministrin Sali Berisha.