Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shkodër/ Jepnin para me fajde, zbulohet roli i policit i përfshirë në grupin kriminal

Postuar: 15/03/2019 - 22:34

Polici Ergys Lohja kishte dijeni për dhënien e parave me fajde të grupit kriminal në Shkodër, prej të cilit u arrestuan 12 persona.Sipas të dhënave të grupit hetimor mësohet se Lohja gjithashtu negocionte edhe në uljen e interesave të parave të dhëna me fajde shkruan Klan.

Burimet hetimore sqarojnë se ulja e interesave të fajdeve ishte kërkuar për llogari të dy vëllezërve Radovani, djemtë e ish-Prefektit të Shkodrës, që bënë më pas dhe denoncimin në Prokuori.

Skema e grupit kriminal ishte e tillë: Ata jepnin para borxh dhe vendosnin vlerën e interesit të kthimit nga 3% deri në 20%. Nëse paratë nuk hua nuk ktheheshin brenda afatit, anëtarët e këtij grupi u merrnin qytetarëve pronat, shtëpitë dhe pasuri të tjera që ata posedonin.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 18:51

Një furgon mallrash ka rënë nga një lartësi prej rreth 200 metrash në lumin Shkumbin. Për pasojë, drejtuesi i furgonit ka mbetur i plagosur.

Postuar: 24/05/2019 - 18:40

Pas më shumë se 11 seancave të dështuara në apelin e Krimeve të Rënda, grupi i dosjes Shullazi de

Postuar: 24/05/2019 - 18:32

Një aksident rrugor është shënuar pasditen e sotme në aksin Elbasan-Librazhd.

Postuar: 24/05/2019 - 18:26

Prokuroria ka kërkuar burg përjetë për Kujtim Hoxhën, autor i masakrës së Matit i cili

Postuar: 24/05/2019 - 18:05

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar deklaratën e fortë që dha sot Presidenti Ilir Meta

Postuar: 24/05/2019 - 16:32

 Një ditë para protestës së paralajmëruar të opozitës në institucionet kryesore, Kryeministr

Postuar: 24/05/2019 - 16:18

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Tiranë ku një autobus i linjës së Yzberishtit, është përpla