BREAKING NEWS

“Pa koment”,Rama poston foton nga takimi i Bashës dhe jep mesazhin e fortë

“Pa koment”,Rama poston foton nga takimi i Bashës dhe jep
x

Aktualitet

“Shkodra humbi sot një vlerë të qytetit”/ Voltana Ademi në zi, mes dhimbjes së madhe jep lajmin e hidhur (FOTO)

“Shkodra humbi sot një vlerë të qytetit”/ Voltana

Kryebashkikia në detyrë e Shkodrës, Voltana Ademi ka ndarë pak çaste më parë një lajm të hidhur në rrjete sociale.Ademi njofton se është ndarë nga jeta kleriku Haxhi Fejzi Zaganjori.

“Shkodra humbi sot një vlerë të qytetit. Haxhi Fejzi Zaganjori ndërroi jetë duke lënë dhimbje e pikëllim tek familja, të afërmit, miqtë e shokët që e njohën nga afër por edhe prej larg.

Një zotni Shkodre, një klerik që rrezatonte paqe, mirësi dhe këshilla të vlefshme, nga sot do na mungojë të gjithëve. Unë dua ta kujtoj gjithmonë me një këshillë që ma përsëriste shpesh: “I madhi Zot të ndihmoftë, mos len derë pa kersitë për të drejtën”.

Qofsh banor i xhenetit!

Pushofsh në paqe Haxhi Fejzi Zaganjori!”, shkruan Ademi.

“Shkodra humbi sot një vlerë të qytetit”/ Voltana