Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shkoi në Angli për të përfunduar masterin, kush është i riu shqiptar që e ktheu shtëpinë në punishte të kanabisit (EMRI)

Postuar: 12/01/2019 - 11:21

Një 22-vjeçar shqiptar është dënuar me 2 vjet e 8 muaj burg pasi akuzohet për kultivim kanabisi me vlerë 672,000 paund.

22-vjeçari Armelind Rexha, kishte shkruar në Angli për të përfunduar studimet e tij në Master, por përfundoi duke kultivuar rreth 800 bimë kanabis.

I riu e pranoi fajin para trupës gjykuese, duke u shprehur se ishte detyruar që të kultivonte kanabis në mënyrë që të mblidhte të ardhura pasi familja e tij kërcënohej me jetë.

'Rexha është një njeri i arsimuar me një diplomë. Qëllimi i tij nuk ishte që të vinte dhe të angazhohej në kriminalitet por të përfundonte studimet. Ai u detyrua që të merrej me aktivitete të jashtëligjshme’, tha avokati i tij mbrojtës, Alex Bousfield.

Rexha u arrestua më 7 dhjetor të vitit të kaluar pasi u zbulua se shtëpinë e tij  e kishte kthyer në një vend kultivimi të kanabisit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/06/2019 - 20:31

Lëvizja Vetëvendosje në zonën e Podujevës ka vendosur shqiponjën e famshme metalike tek rrethrrotullimi në hyrje të qytetit.

Postuar: 16/06/2019 - 20:23

Pas sherrit me thika pasditen e sotme në Korçë policia ka zbardhur rrethanat e ngjarjes.

Postuar: 16/06/2019 - 19:14

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Korçës, ku një person është plagosur me sende të fort

Postuar: 16/06/2019 - 18:38

Një aksident tragjik ka ndodhur në njësinë administrative Vergo të Sarandës, ku një punonjëse ësh

Postuar: 16/06/2019 - 17:32

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Bulqizë, ku dy vëllezër kanë qëlluar me armë z

Postuar: 16/06/2019 - 17:10

Gjykata Elbasanit ka lënë në burg 4 nga 7 drejtuesit e Partisë Demokratike në qytetin e Elbasanit

Postuar: 16/06/2019 - 15:49

Shpëtohet nga mbytja një çift bashkëshortësh në Velipojë.